Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Havlíčkobrodská nemocnice pořádá kurzy první pomoci a resuscitace pro veřejnost, zájemci se mohou hlásit již nyní

Nemocnice v Havlíčkově Brodě obnovuje Kurzy první pomoci pro veřejnost. Zájemci se mohou hlásit v průběhu září. Kurz chce přirozenou i zábavnou formou přiblížit problematiku resuscitace a první pomoci. Zájemci o kurz se mohou přihlásit na telefonu: 569 472 290, mobil: 737 250 172 email: marie.kafkova@onhb.cz
KURZY LAICKÉ RESUSCITACE PRO VEŘEJNOST v havlíčkobrodské nemocnici mají již několikaletou tradici. Za dobu jejich pořádání získaly certifikát tři stovky zájemců, kteří se naučili jak podat první pomoc, a tedy jak zachránit v případě potřeby život svým blízkým nebo člověku, který to právě potřebuje. Zvlášť je pak velký zájem o kurz dětské resuscitace, zejména stran rodičů malých dětí. 'Dětská resuscitace má svá specifika. Maminkám kurz pomůže získat jistotu v případě neočekávané situace jako je zástava dechu u novorozeňat, batolat, menších dětí, ale i v dalších situacích,' říká primářka dětského oddělení MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová.

Na kurz se zájemci mohou hlásit na telefonu: 569 472 290, mobil: 737 250 172 email: marie.kafkova@onhb.cz

Každému z nás se může stát, že bude účastníkem dopravní nehody nebo před ním na ulici zkolabuje neznámý člověk a bude potřebovat naši pomoc. Pro kurzy laické resuscitace pro dospělé používáme speciálního trenéra - defibrilátor CardAid. Ojedinělostí tohoto systému je speciální dálkové ovládání, prostřednictvím kterého instruktor může pro účastníky nácviku či v průběhu tematické modelové situace dle své úvahy volit a ovlivňovat vývoj situace - to znamená tvořit rozličné scénáře - výboj, elektrošok doporučit či nedoporučit, děj posunovat sem a tam, nebo dokonce občas imitovat případnou závadu přístroje. Ve spojení s resuscitační figurínou či přímo živým kolegou lze tak ve scénce procvičit patřičně reálnou formou poskytnutí kardiopulmonální resuscitace.

Více na: http://www.onhb.cz/…616

Foto: ilustrační

Petra ČERNO

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)