Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policisté žádají o pomoc svědky nehody na Havlíčkobrodsku, při které zemřel osmašedesátiletý chodec

Ve čtvrtek 9. září kolem půl šesté ráno přijali policisté integrovaného operačního střediska na linku tísňového volání oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici první třídy mezi obcemi Krátká Ves a Havlíčkův Brod. Obracíme se na svědky dopravní nehody a řidiče disponující palubní kamerou, která nehodu zaznamenala, aby se přihlásili na linku 158. V místě křižovatky u obce Pohled se před půl šestou ráno pohyboval osmašedesátiletý muž a došlo zde ke střetu s osobním vozidlem Volvo a následně s vozidlem Škoda, jedoucích ve směru od Ždírce nad Doubravou směrem na Havlíčkův Brod. Následky nehody byly tragické a osmašedesátiletý chodec vážným zraněním na místě podlehl.
Policisté u obou řidičů osobních vozidel provedli dechové zkoušky, které byly negativní. U zemřelého chodce byla nařízena soudní pitva.

Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranné systému a dále byl na místo události vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování. Policisté místo nehody důkladně ohledali.

V rámci dalšího prověřování, zjišťování příčiny, okolností a stanovení nehodového děje, se kriminalisté obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci. Uvítali by případné svědky této dopravní nehody, a dále informace od řidičů, kteří mají ve svých vozidlech palubní kamery, které mohly zachytit průběh samotné nehody, případně okolnosti, které jí předcházely. V případě, že můžete poskytnout jakékoliv informace k uvedené události, přihlaste se na tísňové lince 158.

Stanislava RÁZLOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)