Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj napáchal škodu za 50 tisíc; krádež motocyklu Jawa Babeta

Vloupání do domu a krádež finanční hotovosti, šperků a motorové pily vyšetřují policisté ze Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, kdy se v úterý 7. září v Bohumilicích mezi půl desátou dopoledne a polednem vloupal do rodinného domu neznámý zloděj a způsobil škodu přes padesát tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Po pachateli nadále pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Krádež motocyklu
Policisté z Humpolce pátrají po pachateli, který v době od večerních hodin neděle 5. září do páté hodiny večer následujícího dne v obci Hořice na Pelhřimovsku z přístupného pozemku u domu ukradl motocykl. 'Pachatel odcizil motocykl Jawa Babeta, zaparkovanou na pozemku, čímž majiteli způsobil škodu kolem pěti tisíc korun. Policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. Případ prošetřují jako přestupek proti majetku', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Drogy za volantem
Policisté zastavili ve čtvrtek 9. září krátce před desátou hodinou dopoledne v ulici Za náspem v Pelhřimově osobní auto Peugeot, jehož řidičem byl šestatřicetiletý muž. 'Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost marihuany. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', uvedla S. Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl a je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Alkohol za volantem
Policisté z Velkého Meziříčí zastavili ve čtvrtek 9. září krátce před desátou hodinou večer u Moravce na Žďársku osobní auto Toyota. 'Dvaatřicetiletý řidič vozidla se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,72 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Dále policisté zjistili, že muž nemá platný řidičský průkaz. Další jízdu mu zakázali a vše zadokumentovali. Muž je podezřelý z přestupků na úseku dopravy, kterými se bude dále zabývat příslušný správní orgán', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)