Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj napáchal škody za 30 tisíc; opilec skončil na záchytce

Neznámý zloděj se vloupal v noci ze středy 8. září na čtvrtek do provozovny ve Věžné u Pacova na Pelhřimovsku a ukradl finanční hotovost. Škoda, kterou napáchal, se pohybuje kolem třiceti tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ nadále prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Na ulici ležel opilý muž
Policisté zajistili v pátek 10. září kolem šesté hodiny večer na ulici Masarykova v Novém Městě na Moravě na Žďársku opilého muže. 'Devětašedesátiletý muž ležel na chodníku, jevil známky značné opilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Že je pod vlivem alkoholu potvrdila také dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 1,87 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění.

Dopravní nehoda se zraněním a škodou 160 tisíc
V pátek 10. září se stala kolem páté hodiny večer na silnici druhé třídy u Pavlova na Jihlavsku dopravní nehoda s lehkým zraněním. 'Řidička vozidla Ford jela ve směru od obce Nevcehle směrem na Pavlov, přičemž při projíždění zatáčkou vyjela do protisměrné části vozovky, kde došlo ke střetu s projíždějícím vozidlem Škoda. Řidiče tohoto vozidla záchranáři převezli na ošetření do nemocnice. Jeho spolujedoucí utrpěla lehké zranění', uvedla S. Rázlová. Policisté u řidičů provedli dechové zkoušky, které byly negativní. Způsobená škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na částku kolem sto šedesáti tisíc korun. Zjišťování příčiny a okolností dopravní nehody je předmětem dalšího policejního šetření.

Za volant muž usedl v době zákazu
Policisté zastavili v pátek 10. září krátce před pátou hodinou večer v ulici Znojemská v Třebíči osobní auto Volkswagen. 'Provedenou lustrací zjistili, že jeho šestatřicetiletý řidič má od letošního srpna vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to na dobu dvou let. V další jízdě již muž pokračovat nesměl', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Řidič nadýchal přes jedno promile
Třiapadesátiletého řidiče osobního auta Škoda, který za volant usedl pod vlivem alkoholu, odhalili v sobotu 11. září policisté kolem deváté hodiny ráno u Jimramova na Žďársku. 'Naměřená hodnota dechové zkoušky činila 1,27 promile alkoholu. Také opakovaná měření byla pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky', uvedla S. Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)