Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Jarmark v zahradě Domu přírody v Krátké nabídne výstavu jablek či dráteníků

Tradiční podzimní jarmark, který pořádají Chaloupky v malebné vesničce Krátká u Sněžného na Žďársku, se bude konat již tuto neděli 19. září od 10 do 15 hodin v zahradě Domu přírody.
'A je to jarmark, jak má být. Tradiční řemeslníci tu nejen své zboží nabízejí k prodeji, ale také předvádějí svůj um a krásné předměty vznikají přímo před očima návštěvníků. A k tomu všemu hudba harmonikáře a tanec krojovaného souboru ze Štěpánova nad Svratkou', informoval Jan Uher ze střediska ekologické výchovy Chaloupky.

A co ještě? Malá výstava jablek a dobré jídlo. Na to se při kráteckých akcích můžete spolehnout. Doneslo se k nám, že se sbírají švestky na tradiční šišky. S čím asi budou? S mákem? S tvarohem, nebo strouhankou? To by chtělo zjistit. Tak na shledanou v Domu přírody Žďárských vrchů a dobrou chuť!

Dům přírody nalezl své sídlo v obci Krátká v historickém statku číslo 2 z druhé poloviny 19. století. Expozice domu přírody se věnuje vývoji místní krajiny a přírody v průběhu věků. Představuje Žďárské vrchy v obdobích před příchodem člověka, během středověké kolonizace, rozvoje místního průmyslu, kolektivizace, ale také naznačuje výhled do budoucnosti.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)