Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež jízdních kol; recidivista kradl prací kapsle; opilá žena se povalovala v parku, skončila na záchytce

Dvě pánská horská kola, jedno modré a druhé bílé, ukradl neznámý zloděj, který se vloupal do skladu nářadí u rekreačního domu v době od večerních hodin neděle 12. září do dopoledních hodin úterý 14. září u obce Horní Ves na Pelhřimovsku. Majiteli tak vznikla škoda přes třicet tisíc korun. Policisté případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Muž ukradl v obchodě prací kapsle
Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmnáctiletý recidivista, který ukradl v obchodním domě v Jihlavě zboží. Muž byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již opakovaně soudně trestán, naposledy v červnu. 'Přesto v pondělí 13. září odcizil v obchodním domě v ulici Havlíčkova před druhou hodinou odpoledne prací kapsle. Zboží v hodnotě za bezmála 500 korun schoval do batohu a prostorem pokladen prošel, aniž by zaplatil', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Zastavil ho pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté. Podezřelého muže odvezli na oddělení policie, kde mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Poškození auta
Policisté pátrají po pachateli, který v Třebíči v době od pondělního dopoledne 13. září do úterního rána poškodil zaparkované vozidlo. 'Pachatel rozbil zadní vyhřívané sklo a způsobil tak škodu za přibližně osm tisíc korun. Policisté provedli ohledání místa činu, zadokumentování a šetření v lokalitě. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku, po pachateli pátrají', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

V parku ležela opilá žena
V úterý 14. září přijali kolem jedné hodiny odpoledne policisté oznámení o opilé ženě, která ležela v parku na ulici Vrchlického v Havlíčkově Brodě. 'Žena byla pod značným vlivem alkoholu, což také potvrdila dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 2,37 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že svým jednáním ohrožovala svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Řidič je podezřelý z přestupku
V úterý 14. září zastavili policisté řidiče vozidla Hyundai, který jel před čtvrtou hodinou odpoledne po silnici ve směru od Rapotic na Ketkovice na Třebíčsku. 'U muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,42 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté jednapadesátiletému řidiči zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v úterý 14. září před půl desátou dopoledne u obce Rozňák na Havlíčkobrodsku osobní auto Škoda, jehož řidičem byl jednapadesátiletý muž. 'V rámci kontroly policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,33 promile alkoholu. Podobný výsledek vykázalo také opakované měření. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)