Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl z chalupy alkohol a starožitnosti; žena se válela na zemi, nadýchala 3,99 promile; opilý řidič bez řidičáku a s cizím autem boural

Do rekreační chalupy ve Vilémově, místní části Klášter na Havlíčkobrodsku se v době od 24. srpna do soboty 18. září vloupal neznámý zloděj, který odtud ukradl alkohol a starožitnosti. Škoda byla vyčíslena asi na dvacet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
Žena měla téměř čtyři promile alkoholu
V pátek 17. září byli policisté před polednem přivoláni na ulici Poděbradova v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku, kde se nacházela značně opilá žena. 'Ležela na zemi, částečně na vozovce. Policisté čtyřiapadesátiletou ženu zjistili, při dechové zkoušce jí naměřili hodnotu 3,99 promile alkoholu. Opilou ženu odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Opilý řidič bez řidičáku a s cizím autem havaroval
V neděli 19. září po půlnoci došlo v Nových Domkách na Jihlavsku k dopravní nehodě. Řidič vozidla BMW při odbočování dostal vlivem nepřiměřené rychlosti smyk, který se mu nepodařilo zvládnout, a vyjel mimo vozovku, kde narazil do zábradlí. Ke zranění osob při havárii nedošlo. 'Policisté provedli u osmnáctiletého muže dechovou zkouška, při které mu naměřili hodnotu 1,72 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Dále policisté zjistili, že mladý muž není držitelem řidičského oprávnění', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda 150 tisíc korun a další škoda byla způsobena na poškozeném zábradlí. Nehodu policisté šetří. Provedeným šetřením také zjistili, že majitel vozidla o jeho užívání neví. Řidič se automobilu zmocnil neoprávněně a jel s ním bez vědomí jeho majitele. Policisté případ prověřují. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Motocyklista byl pod vlivem alkoholu
V pátek 17. září zastavili policisté po šesté hodině večer v Mysliboři na Jihlavsku řidiče motocyklu a provedli kontrolu. 'Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 0,79 promile alkoholu a obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči další jízdu zakázali a na místě motocyklistovi zadrželi řidičský průkaz', uvedla Jana Kroutilová. Muž se dopustil závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V neděli 19. září zastavili policisté po deváté hodině dopoledne v Třebíči řidiče vozidla Opel Vectra, který jel po ulici Račerovická. 'U šestačtyřicetiletého muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,85 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté z Kamenice nad Lipou zastavili v pátek 17. září kolem třetí hodiny odpoledne na silnici první třídy u Pravíkova na Pelhřimovsku osobní auto Peugeot. V rámci kontroly se jeho čtyřiatřicetiletý řidič podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', uvedla Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Řidič sjel s autem do příkopu, nadýchal přes dvě promile
V neděli 19. září kolem půl desáté večer došlo na Pelhřimovsku k havárii vozidla, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu. Třiadvacetiletý muž jel vozidlem Renault po silnici druhé třídy od Pelhřimova směrem na Červenou Řečici. 'Při průjezdu zatáčkou za obcí Čakovice vyjel mimo komunikaci a sjel do silničního příkopu. Ke zranění, které by si vyžádalo zásah zdravotnické záchranné služby, nedošlo. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která vykázala pozitivní výsledek. Naměřená hodnota činila 2,57 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 2,18 a 2,20 promile', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Zjišťování okolností havárie, je předmětem dalšího šetření. Muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič nadýchal přes dvě promile
Policisté zastavili v neděli 19. září kolem jedné hodiny ráno na ulici K Novému nádraží ve Velkém Meziříčí na Žďársku osobní auto Mazda. 'Čtyřiadvacetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Naměřená hodnota činila 2,29 promile alkoholu a také opakované měření bylo pozitivní. V další jízdě již muž pokračovat nesměl', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)