Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

V parku Vysoké školy polytechnické v Jihlavě probíhá Výstava na stromech na téma Život v bavlně

Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening, který se již posedmé koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Letošní výstava s názvem Život v bavlně informuje o podmínkách jejího pěstovaní a častých problémech, které jsou spojené s její produkcí. Vysoká škola polytechnická Jihlava se této akce účastní již podruhé. Výstava potrvá v parku VŠPJ za Odborem dopravy Magistrátu města Jihlavy do soboty 9. října.
Výstava na stromech je všem volně přístupná a bezplatná. Na její přípravě se podíleli senátoři a senátorky studentské komory Akademického senátu VŠPJ. Instalace výstavy v sobotu 2. října byla spojena se zaměstnaneckým úklidem parku v rámci iniciativy Ukliďme Česko, o který se postaraly zaměstnankyně zkouškového centra British Council na VŠPJ. Jednotlivé panely výstavy přibližují návštěvníkům život pěstitelů bavlny a ukazují možnosti udržitelnějšího a šetrnějšího pěstování.

Výstavová akce na podporu důstojné práce probíhá v České republice od roku 2015, vždy během Týdne důstojné práce. Výstavu pořádají aktivní jednotlivci a instituce po celé republice, v koordinaci se od roku 2019 střídají dvě české nevládní neziskové organizace NaZemi a Fairtrade Česko a Slovensko. Letos je možné navštívit Výstavu na stromech na více než sto místech po celé České republice.

Vendula MAREŠOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)