Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj se vloupal do domu, škoda je 80 tisíc; krádež peněženky z auta; řidič nadýchal přes čtyři promile

Do rodinného domu v ulici Prokopa Holého v Havlíčkově Brodě se v době od poledních hodin pátku 1. října do večerních hodin neděle 3. října vloupal neznámý zloděj. Do domu vnikl násilím a ukradl mimo jiné fotoaparát, šperky a finanční hotovost. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes osmdesát tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Zloděj ukradl z auta peněženku
Neznámý zloděj ukradl v pondělí 4. října kolem půl desáté dopoledne z neuzamčeného auta zaparkovaného na Karlově náměstí v Třebíči odloženou peněženku, ve které bylo přes padesát tisíc korun. 'Policisté provedli šetření, zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Po pachateli policisté pátrají', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Pachatel se vloupal do vozidla
Do auta v ulici Karlov ve Velkém Meziříčí na Žďársku se v neděli 3. října mezi půl desátou a půl jedenáctou dopoledne vloupal zloděj. 'Pachatel rozbil okno u vozidla a odcizil dámskou kabelku včetně peněženky s finanční hotovostí a platebními kartami, brýlí a dokladů. Svým jednáním tak majiteli způsobil škodu kolem jedenácti tisíc korun', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Řidič nadýchal přes čtyři promile, skončil na záchytce
V pondělí 4. října krátce před šestou hodinou večer jel osmadvacetiletý řidič s vozidlem Škoda ve Velkém Meziříčí ve směru od ulice Františkov směrem na Petráveč, přičemž vyjel mimo komunikaci na travnatou plochu. Ke zranění osob nedošlo. 'Policisté u muže provedli dechovou zkoušku, která vykázala pozitivní výsledek. Naměřená hodnota činila 4,25 promile alkoholu. Také opakované měření vykázalo hodnotu přes čtyři promile. Opilého řidiče policisté zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Za volant muž usedl pod vlivem alkoholu a bez řidičáku
Policisté zastavili v pondělí 4. října před třetí hodinou odpoledne v ulici Tržiště v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku osobní auto Škoda, jehož řidičem byl čtyřiatřicetiletý muž. Ten se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. 'Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota prvního i opakovaného měření se pohybovala kolem jednoho promile. Dále policisté provedenou lustrací zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění', informovala Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté vše zadokumentovali a případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku
V pondělí 4. října zastavili policisté v Jihlavě po desáté hodině dopoledne řidiče vozidla Škoda Fabia a provedli kontrolu. 'U devětadvacetiletého řidiče zjistili pozitivní hodnotu na ovlivnění návykovou látkou, test byl pozitivní na amfetamin. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté muži zakázali další jízdu, je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič pod vlivem drog
V pondělí 4. října jel před třetí hodinou odpoledne šestadvacetiletý řidič vozidla VW Passat v Třebíči po ulici Nerudova, kde automobil zastavili policisté. 'U muže provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na marihuanu. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat, je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy', uvedla Jana Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)