Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Neznámí vandalové počmárali na jihlavském nádraží vagony, policie hledá svědky

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu posprejování vagonu, ke kterému došlo v druhé polovině září na hlavním vlakovém nádraží v Jihlavě. Potřebovali by zjistit totožnost dvou osob zachycených na videozáznamu. V ulici Havlíčkova došlo v prostoru odstavné koleje k poškození vagonu vlaku, a to dvěma sprejovými nápisy růžové barvy s černým orámováním, bílým stínováním a zeleným podkladem. Nápisy byly v délkách necelých pět metrů a výšce přes metr. Poškozením vagonu vznikla škoda přibližně za třicet tisíc korun.
Po přijetí trestního oznámení začali policisté případ prověřovat. Místo činu ohledali a zadokumentovali. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

Policisté vyhodnotili také záznamy z kamer. Zjistili, že se v lokalitě pohybovaly dvě osoby a mohly by tak poskytnout důležité informace. V zájmu prověřování by tak policisté potřebovali zjistit jejich totožnost a s žádostí o spolupráci se obracejí na veřejnost.

Jedná se zřejmě o osoby mladšího věku. Vyšší z nich měla na hlavě čepici s kšiltem, obuté sportovní boty a na zádech tmavý batoh. Osoba menší postavy měla nakrátko střižené hnědé vlasy, oblečené tmavé triko a kalhoty, obuté sportovní boty a přes rameno zavěšenou tašku.

Žádáme občany, kteří osoby, či některou z nich, na kamerovém záznamu poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nacházejí nebo pohybují, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli jiné informace směřující k objasnění případu.

Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)