Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zfetovaná žena bourala na elektrokole; vandal poškrábal lak na autě

Osmatřicetiletá žena, která bourala v úterý 5. října před půl sedmou večer u křižovatky v obci Vesce na Třebíčsku na elektrokole, byla pod vlivem amfetaminu, test na alkohol měla negativní. Žena při odbočování dostala smyk a s kolem havarovala. S podezřením na lehké zranění jí záchranáři převezli do nemocnice. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což odmítla. Zjišťování příčiny a okolností havárie je předmětem dalšího šetření. Žena je podezřelá z přestupkového jednání na úseku dopravy. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
Pachatel poškrábal lak vozidla
Policisté pátrají po pachateli, který v době od večerních hodin pátku 1. října do sedmé hodiny následujícího dne poškodil v ulici Žitná v Chotěboři na Havlíčkobrodsku zaparkované auto. 'Pachatel na vozidle Škoda Roomster poškrábal lak na pravé a zadní straně vozidla, čímž majiteli způsobil škodu kolem dvanácti tisíc korun', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Přivolaní policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají.

Pachatel poškodil kola vozidla
Pachatele, který v době od půl sedmé večer soboty 2. října do páté hodiny ráno následujícího dne v Jihlavské ulici ve Velké Bíteši na Žďársku poškodil pneumatiky zaparkovaného vozu, hledají velkomeziříčští policisté. 'Pachatel propíchl obě přední kola na vozidle Volkswagen Passat, čímž majiteli způsobil škodu kolem tří tisíc korun. Policisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku a po pachateli pátrají', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté zastavili v úterý 5. října v ulici Romana Havelky v Jihlavě osobní auto Škoda, jehož řidičem byl třiatřicetiletý muž. 'Test na drogy ukázal přítomnost amfetaminu. Policisté řidiče vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl. V další jízdě již pokračovat nesměl a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Drogy za volantem
Dvacetiletou řidičku, u níž test vykázal přítomnost drog, kontrolovali v úterý 5. října kolem osmé hodiny večer policisté. Vozidlo BMW zastavila policejní hlídka v ulici Tylova v Pelhřimově. 'Test na drogy byl pozitivní na marihuanu, amfetamin a kokain. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasila. Další jízdu policisté řidičce zakázali a vše zadokumentovali', informovala S. Rázlová. Žena je podezřelá z přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)