Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policisté dopadli muže, který s nožem v ruce ohrožoval obsluhu prodejny a dožadoval se alkoholu

Policisté jihlavského územního odboru dopadli velmi rychle muže, který se na Polensku dopustil loupežného přepadení v provozovně. Obsluhu přitom ohrožoval nožem. Krátce po činu policisté muže vypátrali, měl přes dvě promile alkoholu. Třiatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu. V pátek 1. října přijali policisté po sedmé hodině večer oznámení o pachateli, který přišel do prodejny v Lukách nad Jihlavou a s nožem v ruce se dožadoval alkoholu. Když získal, co chtěl, z místa utekl. Obsluha provozovny neutrpěla zranění.
Do obce ihned po přijetí oznámení směřovaly policejní hlídky. Policisté začali okamžitě na základě dostupných informací po pachateli v lokalitě pátrat. Na místo vyjel také kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování. Prověřování případu převzali kriminalisté a spolupracovali s policisty obvodních oddělení. Na základě šetření se jim podařilo v krátké době zjistit k pachateli důležité informace a podezřelého muže následně v obci vypátrali. Muž byl pod vlivem alkoholu a měl u sebe nůž, který policisté zajistili. Jednalo se o odlamovací nůž. Při dechové zkoušce policisté muži naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Po vystřízlivění na protialkoholní záchytné stanici směřoval muž důvodně podezřelý ze spáchání násilného trestného činu v doprovodu policistů na oddělení policie, kde byl umístěn do cely.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Třiatřicetiletý muž z Jihlavska byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ řekl npor. Mgr. Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž v minulosti ještě nebyl soudně trestán.

Třiatřicetiletý muž je obviněn z toho, že přišel do prodejny, kde požadoval alkohol na dluh, a když neuspěl, vynutil si vydání zboží s nožem v ruce, které ještě podpořil pohrůžkou a výhružným gestem. S lahví alkoholu z provozovny bez zaplacení odešel.

Po provedení všech nezbytných úkonů byl obviněný muž ze zadržení propuštěn a je vyšetřován na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za trestný čin loupeže lze uložit trest odnětí svobody na dva roky až deset let,“ dodal npor. Krčál.

Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)