Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Drive-in volby na Vysočině: v Třebíči odvolilo 41 lidí, v Pelhřimově jeden člověk

Ve volbách na tzv. drive-in stanovištích v Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Pelhřimově, Třebíči a Žďáře nad Sázavou odvolilo 87 lidí. Nejvíce lidí přijelo k volbám v Třebíči - 41, nejméně v Pelhřimově - tam odvolil jeden člověk. Uvedla to mluvčí krajského úřadu na Vysočině Eva Neuwirthová.
V době od 8 do 17 hodin dále podle krajské statistiky odvolilo ve Žďáře nad Sázavou 24 osob, v Jihlavě 11 lidí a v Havlíčkově Brodě pak 10 lidí.

Drive-in voleb se již podruhé mohli zúčastnit voliči, kteří jsou v karanténě nebo izolaci z důvodu onemocnění COVID-19. V loňském roce při krajských a senátních volbách takto hlasovalo 259 lidí, dalších 50 lidí na takzvaném drive-in stanovišti hlasovalo ve druhém kole senátních voleb.
Loni byli mezi volebními komisaři i příslušníci Armády ČR, letos komisi tvořili jen pracovníci krajského úřadu. Stany, které slouží jako jejich zázemí, poskytla armáda, vybavení stanů, jako jsou stoly nebo topidla, poskytla města a kraj.

Na drive-in stanovišti v Jihlavě mohli zároveň občané Velkého Beranova, kteří jsou v karanténě nebo izolaci, hlasovat v místním referendu, ve kterém budou lidé rozhodovat o tom, jestli může na území obce společnost Penny Market postavit logistické centrum.

Foto: ilustrační

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)