Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl z chalupy věci za 15 tisíc; muž se při nehodě vážně zranil; vzteklý opilec skončil na záchytce

Do rekreační chalupy v Pacově na Pelhřimovsku se době od pondělí 4. října do středy 6. října vloupal neznámý zloděj. Ukradl tu mimo jiné motorovou pilu, jízdní kolo, dětskou motorku (Pitbike), motokrosovou přilbu a nářadí. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes patnáct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to porušování domovní svobody a krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
Dopravní nehoda s těžkým zraněním
Pětašedesátiletý řidič s vozidlem Škoda havaroval ve středu 6. října krátce po půl desáté dopoledne na silnici třetí třídy v Třešti na Jihlavsku. 'Muž jel směrem od Čenkova na Třešť a při průjezdu zatáčkou vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu a následně se vozidlo převrátilo na střechu', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová s tím, že záchranáři muže převezli s podezřením na těžké zranění do nemocnice. Dechová zkouška, kterou policisté u muže provedli, byla negativní. Příčinu a okolnosti havárie policisté zjišťují v rámci dalšího šetření.

Žena s vozidlem havarovala
Ve středu 6. října havarovala třiadvacetiletá řidička s vozidlem na silnici druhé třídy mezi Chotěboří a Novou Vsí u Chotěboře na Havlíčkobrodsku. 'Kolem půl jedné odpoledne jela žena vozidlem Daewoo po silnici druhé třídy směrem na Novou Ves, přičemž při průjezdu zatáčkou přejela do protisměrné části vozovky a následně do příkopu. S podezřením na lehké zranění jí zdravotnická záchranná služba transportovala do nemocnice', uvedla S. Rázlová. Policisté u ženy provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Zjišťování příčiny a okolností dopravní nehody je předmětem dalšího šetření.

Opilý muž skončil na záchytce
Ve středu 6. října krátce po desáté hodině večer přijali policisté oznámení o opilém muži, který se pohyboval na vlakovém nádraží ve Žďáře nad Sázavou, křičel, nadával a měl nekoordinované pohyby. 'Policisté na místě zjistili, že se jedná o padesátiletého muže. Že je pod vlivem alkoholu potvrdila dechová zkouška. Její naměřená hodnota činila 3,53 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté zastavili ve středu 6. října kolem desáté hodiny večer v ulici Nová v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku vůz Iveco, jehož řidičem byl osmadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Opačně tomu však bylo v případě testu na drogy. Ten vykázal pozitivní výsledek na marihuanu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již muž pokračovat nesměl', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili ve středu 6. října krátce po desáté hodině dopoledne v ulici Brněnská v Měříně na Žďársku osobní auto Renault. 'Jeho šestašedesátiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,47 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', informovala S. Rázlová. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)