Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

O víkendu pojedou do Nových Domků a Velkého Beranova autobusy MHD; výluka se týká i zastávky Polenská v Jihlavě

Do Nových Domků a Velkého Beranova nebudou o víkendu zajíždět autobusy MHD. Omezení bude i na Polenské ulici. První výluka se týká linky 12. Další se týká linek 4, 41 a 42 na zastávce Polenská.
Výluka týkající se linky 12 potrvá od 7. do 10. října a proběhne z důvodů opravy vozovky. Ve čtvrtek 7. a v pátek 8. října bude od 4:00 do 13:10 hodin obsluhována pouze zastávka „Nové Domky“ ve směru jízdy do Jihlavy, protisměrná zastávka obsluhována nebude, stejně tak nebudou po tuto dobu obsluhovány ani zastávky „Velký Beranov“ a „Velký Beranov zastávka“.

Po zbytek těchto dvou dnů, tedy od 13:10 hodin do 23:59 hodin, se stavaři na Nových Domcích přesunou na druhou polovinu vozovky, bude zde tedy obsluhována pouze zastávka „Nové Domky“ ve směru jízdy do Jihlavy. Obě zastávky ve Velkém Beranově zůstanou nadále bez obsluhy. O víkendu, tedy v pátek 9. a 10. října, nebude linka 12 zajíždět ani na Nové Domky ani do Velkého Beranova.

„Důvodem těchto výluk je rekonstrukce průtahu od Nových Domků do Velkého Beranova, kterou zajišťuje Kraj Vysočina. Po dokončení stavby kraj převezme komunikaci do své správy, jak bylo ještě před začátkem stavby dohodnuto,“ uvedl vedoucí odboru dopravy jihlavského magistrátu Lubomír Dohnal.

Polenská ulice

Další omezení se týká Polenské ulice, kde odbor dopravy jihlavského magistrátu zajišťuje opravu vozovky. Stavba potrvá od pondělka 11. října a její konec se předpokládá v pátek 22. října. Polenskou ulici nebudou obsluhovat linky 4, 41 a 42, které pojedou náhradní trasou přes Havlíčkovu ulici kolem vlakového nádraží. Obsloužena tedy nebude zastávka „Polenská ulice“, která bude mít náhradní zastávky „Pod Jánským kopečkem“ a „Hlavní nádraží ČD“.

„Konkrétní dny omezení sledujte na www.dpmj.cz nebo na FB profilu DPMJ. Z informací, které máme v tuto chvíli k dispozici, nebude určitě obsluhována zastávka „Polenská' v obou směrech ve dnech 11.10. 2021 – 13.10.2021. Děkujeme za pochopení a omlouváme se cestujícím za způsobené komplikace,' uvedl mluvčí města a DPMJ Radovan Daněk.

Aneta HRDLIČKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)