Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež motorové pily; krádež peněženky v bytě; opilá řidička bourala, nadýchala téměř 2,5 promile

Motorovou pilu a ještě další věci ukradl z areálu firmy v době od třetí hodiny odpoledne středy 6. října do sedmé hodiny ráno následujícího dne v Jabloňově na Žďársku neznámý zloděj. Škoda byla vyčíslena na částku přes sedm tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Pachatel v bytě ukradl peněženku
Policisté prověřují případ vloupání do bytu, ke kterému došlo ve středu 6. října v ulici Tovární v Lukách nad Jihlavou na Jihlavsku. 'Pachatel v době mezi jedenáctou hodinou dopoledne a půl jednou odpoledne poškodil okno u bytu, vnikl do vnitřních prostorů a odcizil peněženku s finanční hotovostí. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku kolem tří tisíc korun', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají.

Opilá řidička způsobila nehodu, nadýchala téměř 2,5 promile
K dopravní nehodě s účastí čtyř vozidel došlo ve čtvrtek 7. října na silnici první třídy u Telče na Jihlavsku. 'Čtyřicetiletá řidička vozidla Škoda jela kolem sedmé hodiny večer ve směru na Krahulčí, přičemž přejela do protisměrné části vozovky a narazila do projíždějícího auta Citroen. Následně se řidička vozidla Škoda střetla ještě s osobním autem Toyota a protijedoucím vozem Land Rover. Při nehodě nedošlo ke zranění osob, které by si vyžádalo zásah zdravotnické záchranné služby. Policisté u všech řidičů vozidel provedli dechové zkoušky. V případě čtyřicetileté řidičky osobního automobilu Škoda vykázala dechová zkouška pozitivní výsledek. Nadýchala 2,42 promile alkoholu a výsledky opakovaných měření byly 2,49 a 2,31 promile', popsala incident mluvčí policistů Stanislava Rázlová. U ostatních řidičů byly dechové zkoušky negativní. Způsobená škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na částku přes dvě stě tisíc korun. Čtyřicetiletá žena svým jednáním naplnila znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Žena za volant usedla přes vyslovený zákaz
Policisté kontrolovali v pátek 8. října kolem osmé hodiny ráno v ulici Lnářšká v Humpolci na Pelhřimovsku osobní auto Volkswagen. 'Provedenou lustrací zjistili, že žena má od září letošního roku vyslovený zákaz řízení a za volant vozidla nesmí usednout do poloviny příštího roku. V další jízdě již pokračovat nesměla', uvedla S. Rázlová. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Jízda bez řidičského oprávnění
Ve čtvrtek 7. října krátce před polednem zastavili policisté na Masarykově náměstí v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku vozidlo Jeep. 'Provedenou lustrací policisté zjistili, že jeho sedmapadesátiletý řidič není vlastníkem řidičského oprávnění. Policisté mu na místě další jízdu zakázali. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté zastavili ve středu 6. října před půl jedenáctou v noci u Olešné na Žďársku osobní auto Ford, jehož řidičem byl třiadvacetiletý muž. 'Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', uvedla S. Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)