Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: policisté našli pohřešovanou ženu; opilí řidiči bourali v Jihlavě a Pelhřimově

V sobotu 9. října přijali policisté po jedné hodině v noci oznámení o pohřešování ženy, kterou postrádali její blízcí. Žena se nacházela v obtížné životní situaci a její rodina o ni měla obavu. Policisté zjistili veškeré dostupné informace k popisu ženy a místům, kde by se mohla nacházet. Žena se měla pohybovat v Telči, kde ji začali policisté okamžitě hledat. Pátrali v lokalitě autobusového a vlakového nádraží, podnicích, v ulicích města i jeho okolí. Přibližně po dvou hodinách policisté pohřešovanou ženu nalezli na ulici nedaleko centra Telče. Byla v pořádku, ale ve špatném psychickém stavu. Policisté ženě poskytli nezbytnou pomoc a přivolali záchranáře, která ženu převzala do péče. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Zloděj si odnesl z domu a kontejneru nádrž na vodu, sporák a další věci
Do kontejneru a neobydleného domu se v době od začátku července do pátku 8. října v ulici Nádražní v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku vloupal neznámý zloděj. 'Pachatel násilím poškodil uzavírání kontejneru a vnikl do vnitřních prostorů, odkud odcizil mimo jiné tisíci litrovou nádrž na vodu a plynový sporák. Z domku pachatel odcizil kovovou mříž a dále odcizil kovovou branku u plotu a pletivo. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku kolem třinácti tisíc korun', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ nadále prověřují a po pachateli pátrají.

Opilý řidič boural
V neděli 10. října jel po druhé hodině ráno řidič vozidla Škoda po silnici první třídy číslo 38 ve směru k dálnici. 'Při jízdě v úseku pod mostem ulice Jiráskova v Jihlavě s vozem narazil do sloupu dopravního značení, najel na betonová středová svodidla, s automobilem byl vymrštěn do vzduchu, poté dopadl na protisměrný jízdní pruh, vozidlo se převrátilo na střechu a sklouzlo po vozovce na středový dělící pruh', popsala nehodu Jana Kroutilová. Řidič utrpěl při nehodě zranění a na ošetření jej převezli záchranáři do jihlavské nemocnice. Policisté provedli u dvaatřicetiletého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,58 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda osmdesát tisíc korun. Další škoda za přibližně deset tisíc korun vznikla na poškozeném dopravním značení a svodidlech. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, dopravní nehodu šetří.

Opilý řidič havaroval
Pětatřicetiletý muž havaroval s vozidlem v pátek 8. října krátce před jedenáctou hodinou večer v Pelhřimově. 'Muž jel s vozidlem BMW po ulici Křemešnická, přičemž najel na svodidla a vozidlo se převrátilo na bok. Ke zranění osob, které by si vyžádalo zásah zdravotnické záchranné služby, nedošlo. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku. Nadýchal 2,25 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 2,32 a 2,14 promile', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V sobotu 9. října zastavili policisté před jedenáctou hodinou večer v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku řidiče vozu Škoda Octavia, který jel po ulici Brněnská. 'U devatenáctiletého muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,07 promile alkoholu a přes jedno promile u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Následující den sdělil policejní inspektor muži podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič pod vlivem alkoholu
Policisté zastavili v neděli 9. října kolem poledne v ulici Sázavská ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku osobní auto Škoda. 'Jeho čtyřiapadesátiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Její naměřená hodnota činila 0,43 promile alkoholu. Podobný výsledek vykázalo také opakované měření. V další jízdě již muž pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v sobotu 9. října krátce před jednou hodinou odpoledne na Náměstí ve Velkém Meziříčí osobní auto Volkswagen, jehož řidičem byl jednatřicetiletý muž. 'Ten se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,41 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', informovala S. Rázlová. Z přestupku na úseku dopravy se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)