Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: muž ukradl čtyřkolku a hned ji prodal; krádež smrkové kulatiny; nález protiletadlového tříštivého náboje

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů pětatřicetiletému muži z Jihlavska, který v červenci v obci na Třešťsku ukradl čtyřkolku a podvedl kupce. Muž využil toho, že měl přístup do objektu, ve kterém stála čtyřkolka patřící jeho příbuznému. Čtyřkolku bez vědomí jejího majitele ukradl a ještě téhož dne prodal. Kupci přitom tvrdil, že majitel o prodeji ví a s prodejem souhlasil. Když majitel zjistil, že čtyřkolku nemá, obrátil se na policii. Policisté provedeným šetření zjistili, kdo stroj odcizil a zajistili také čtyřkolku, která se tak mohla vrátit zpět jejímu majiteli. Kupci vznikla škoda ve výši patnáct tisíc korun. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté pětatřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu podvodu. Muž byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán a hrozí mu tak přísnější postih. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Pachatel ukradl 40 kubíků smrkové kulatiny
Policisté prověřují krádež smrkové kulatiny, ke které došlo u Pořežína na Žďársku. 'Zloděj v době od večerních hodin úterý 12. října do odpoledních hodin čtvrtka 14. října odcizil kolem čtyřiceti kubíků smrkové kulatiny, která byla připravena k odvozu v blízkosti silnice. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku kolem osmdesáti tisíc korun', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Muž našel protiletadlový tříštivý náboj
Ve čtvrtek 14. října přijali policisté před pátou hodinou odpoledne oznámení o nálezu podezřelého předmětu v obci nedaleko Třebíče. 'Při přebírání rodinného domu po předchozím majiteli nalezl oznamovatel munici. Na místo vyjela policejní hlídka a přivolán byl také policejní pyrotechnik. Jednalo se protiletadlový tříštivý náboj. Pyrotechnik munici zajistil a převzal k odborné likvidaci', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Jízda bez řidičáku a pod vlivem drog
Policisté kontrolovali ve čtvrtek 14. října kolem deváté hodiny večer v ulici Masarykova v Humpolci na Pelhřimovsku osobní auto Dacia. 'Při kontrole policisté zjistili, že devětadvacetiletý řidič není vlastníkem řidičského oprávnění. Dále byl součástí silniční kontroly test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což odmítl', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Z přestupků na úseku dopravy se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý pětatřicetiletý muž z Českobudějovicka, který řídil v Jihlavě vozidlo, i když to má zakázáno. Ve čtvrtek 14. října jel s automobilem Peugeot po desáté hodině dopoledne ve směru od ulice Hradební na ulici Brněnská. 'Policisté při kontrole zjistili, že má řidič soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do druhé poloviny roku 2023', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič je podezřelý z přestupku
Policisté zastavili v pátek 15. října, kolem půl jedné ráno u obce Křídla na Žďársku osobní auto Renault. 'Provedená lustrace ukázala, že jednapadesátiletý řidič má platnou blokaci řidičského oprávnění. Policisté mu další jízdu zakázali a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)