Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Filmový klub v Jihlavě uvede dokument Každá minuta života; čtyřletý Mišo je rodiči trénován a vychováván v duchu tzv. Kamevédy

Filmový klub v Jihlavě uvede v pondělí 18. října od 19.30 hodin v kině Dukla dokument Každá minuta života. Hlavní postavou snímku je teprve čtyřletý Mišo, kterého rodiče trénují a vychovávají v duchu tzv. Kamevédy - komplexního rozvoje pohybových schopností i intelektu dítěte. Tomu, aby se z jejich malého synka stal vrcholový sportovec, kvalitní člověk, úspěšný a šťastný jedinec, podřizují úplně vše, plánují a organizují každou minutu jeho života. Film již při své premiéře na letošním MFF Karlovy Vary vyvolal bouřlivé diskuse. Po projekci filmu proběhne beseda s paní Barborou Pipášovou, terapeutkou pro děti, dospívající a rodiče, panem Pavlem Zachou, zakladatelem výchovné filozofie Kamevéda a protagonistou filmu Michalem Hanuliakem, otcem malého Miška.
Ráno plavání, pak gymnastika, oběd, po něm klavír a tenis. Případně bruslení, driblování, běh, hrazda a celý den česko-anglicko-německá komunikace. Tak vypadají dny čtyřletého Miška, jemuž rodiče naplánovali život. Život vrcholového sportovce, platného člena společnosti a šťastného jedince. Mišo nemá čas na kamarády, nepůjde studovat střední školu, rodiče nemají čas na své koníčky, na zábavu. Svému cíli obětují všechno. Je to výchova podnětná, příkladná nebo brutální a odsouzeníhodná?

Dokument Eriky Hníkové Každá minuta života vyvolává řadu protichůdných otázek. I vy budete mít možnost vznést dotazy v rámci diskuse po projekci, které se zúčastní paní Barbora Pipášová, terapeutka pro děti, dospívající a rodiče Střediska výchovné péče STŘED v Třebíči a Moravských
Budějovicích, panem Pavlem Zachou, zakladatelem výchovné filozofie Kamevéda a jedním z protagonistů filmu Michalem Hanuliakem, otcem malého Miška.

Scénář a režie: Erika Hníková
Kamera: Šimon Dvořáček, Lukáš Milota
Hudba: Monika Midriaková
Produkce: Jiří Konečný, Ivan Ostrochovský
Účinkují: Lenka Hanuliaková, Michal Hanuliak, Miško Hanuliak

Každá minuta života
Česká republika, Slovenská republika, 2021, DCP, barevný, slovensky, 80 minut

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)