Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na obchvatu Velkého Meziříčí se letos stalo devět nehod

V letošním roce došlo na silnici II/360 (obchvat Velkého Meziříčí) v úseku km 106 – 110 k celkem devíti dopravním nehodám. Třikrát se jednalo o střet ze zvěří, pětkrát se jednalo o nedání přednosti v jízdě na různých křižovatkách a jedenkrát o nedodržení bezpečnostní vzdálenosti za vozidlem. Při těchto dopravních nehodách došlo ke čtyřem lehkým zraněním účastníků. V loňském roce od ledna do prosince došlo na stejné úseku pozemní komunikace k celkem osmi dopravním nehodám, přičemž ve čtyřech případech došlo k lehkému zranění účastníků silničního provozu.
Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala ve středu 20. října kolem sedmé hodiny ranní na silnici II/360 na Žďársku. Třicetiletý řidič s nákladním vozidlem Citroen Jumper projížděl po silnici ve směru od obce Pocoucov směrem k obci Velké Meziříčí.
Na přímém úseku v klesání nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla a nejel takovou rychlostí, aby byl schopný včasně vozidlo zastavit. Následně došlo ke střetu přední části vozidla Citroen a zadní části vozidla Fiat Tipo, které řídil osmapadesátiletý muž, který vlivem dopravní situace musel zastavit automobil před kolonou stojících vozidel. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla na zúčastněných vozidlech hmotná škoda ve výši cca 330 tisíc korun. Žádná další hmotná škoda nebyla šetřením policistů zjištěna. Technická závada vozidel nebyla na místě dopravní nehody ohledáním zjištěna ani řidiči uplatněna.

Dopravní nehoda s lehkým zraněním

Ve středu 20. října kolem půl páté hodiny odpolední došlo na silnici II/360 k dopravní nehodě. Čtyřiatřicetiletá řidička osobní automobilu Škoda Octavia jela po místní komunikaci ulice Třebíčská ve Velkém Meziříčí směrem ke křižovatce se silnicí II/360 mezi obcemi Velké Meziříčí a obcí Pocoucov. V prostoru křižovatky řidička nerespektovala svislou dopravní značku Dej přednost v jízdě a do křižovatky vjela v době, kdy po hlavní pozemní komunikaci jel ve směru od obce Velké Meziříčí třiatřicetiletý řidič motocyklu Aprilia Tuono. Následně došlo ke střetu levé přední části osobního vozidla Škoda a přední části motocyklu Aprilia. Po střetu vozidel motocyklista upadl na komunikaci. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění motocyklisty, který byl leteckou záchrannou službou transportován do nemocnice v Jihlavě. Ke zranění jiných osob nedošlo. U obou řidičů byla policisty provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši cca 215 tisíc korun.

Martin HRON

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)