Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: poškození nápojového automatu; krádež jízdního kola; agresivní opilá žena skončila na záchytce

Ovládací panel nápojového automatu poškodil v noci z pondělí 11. října na úterý v ulici Nerudova v Humpolci na Pelhřimovsku neznámý vandal. Škoda byla vyčíslena přibližně na třicet tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Krádež jízdního kola
Policisté pátrají po pachateli, který v Havlíčkově Brodě vnikl do sklepa domu a odcizil jízdní kolo. Ke spáchání činu došlo v době od čtvrtečního dopoledne 14. října do středečního poledne v ulici Žižkov II. 'Pachatel vnikl do společných sklepních prostor domu a odcizil elektrokolo značky Apache, zeleno černé barvy s příslušenstvím. Majiteli tak způsobil škodu přibližně za dvacet tisíc korun', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté místo činu ohledali a zadokumentovali, dále provedli šetření. Úkony trestního řízení zahájili pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ policisté prověřují, po pachateli a odcizeném kole pátrají.

Agresivní opilá žena skončila na záchytce
Ve středu 20. října byli policisté ve Žďáře nad Sázavou před devátou hodinou večer přivoláni k bytovému domu, kam přišla opilá žena, která se chovala agresivně vůči svému okolí. 'Jednu z obyvatelek začala bezdůvodně vulgárně slovně napadat. Policisté na místě zjistili, že se jedná o osmnáctiletou ženu, které při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,6 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová s tím, že opilou ženu zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění. Je podezřelá ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, který policisté šetří.

Muž dluží na alimentech sto tisíc korun
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy sedmatřicetiletému muži z Jihlavska, který neplatil výživné na své dvě děti. 'Vyživovací povinnost si muž neplní od konce roku 2019 na sedmiletou dceru a pětiletého syna. Měsíčně má platit čtyři a půl tisíce korun a celkově tak dluží bezmála sto tisíc korun', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Cyklista skončil po střetu s autem v nemocnici
Ve středu 20. října došlo na silnici ve směru od Jihlavy na Kostelec ke střetu vozidla s cyklistou. Před jedenáctou hodinou dopoledne jela třicetiletá řidička vozidla Škoda Octavia a před automobilem jel na jízdním kole cyklista. 'Po projetí zatáčky na přímém úseku v prudkém klesání došlo při objíždění ke střetu a pádu cyklisty. Čtyřiašedesátiletý muž utrpěl zranění a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen do jihlavské nemocnice. Policisté provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili', informovala J. Kroutilová. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu policisté šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)