Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Pošta připravuje v Třebíči výrazné změny

Zástupci České pošty informovali vedení města Třebíče o změnách a přesunech ve svých pobočkách. Jedná se o sloučení pobočky číslo 4 v Modřínové ulici, kterou pošta přesune na pobočku číslo 5, v ulici M. Majerové, ke kterému dojde 1. prosince letošního roku. Dalším krokem pak bude přesunutí hlavní pošty od Jejkovské brány na Karlovo náměstí. Pošta na listopad plánuje informační kampaň, ve které chce občany s plánovanými změnami seznámit.
Pošta přes námitky města ke sloučení poboček 4 a 5 argumentuje nehospodárností provozu a výrazným úbytkem klientů: „Na pobočkách Třebíč 4 a Třebíč 5 evidujeme za poslední 3 roky výrazný úbytek klientů (-32 %) a u výplaty důchodů to je v případě pošty Třebíč 4 dokonce pokles o 50 %. Našim cílem je udržet pobočky co nejblíže občanům, bohužel to není možné za podmínek, kdy návštěvnost poboček klesá z důvodu trendů ve společnosti. Pobočky Třebíč 4 a Třebíč 5 jsou v těsné blízkosti (cca 900 m) a leží na jedné lince MHD, která projíždí spádovým sídlištěm obou pošt. Dostupnost zastávek na této lince pro pěší je pro drtivou většinu obyvatel ze sídlišť lepší, než dostupnost pošty Třebíč 4. Např. se jedná o obyvatele žijící na ulicích Tolstého, Čajkovského, Moskevská, Dukovanská, U Studánky, Bartošova, Wolkerova, Hybešova.

Česká pošta vydala rozhodnutí ke sloučení pošt Třebíč 4 a Třebíč 5 k 1. 12. 2021.
Pobočka Třebíč 4 bude k tomuto datu uzavřena a její personál posílí pobočku Třebíč 5, kde vznikne nová přepážka. V rámci zkvalitňování služeb dojde také v další fázi k přestěhování oblastní pošty Třebíč 1 do nových prostor, které budou moderní a hlavně bezbariérové. Všechny kroky jsou vzájemně propojeny a nelze je realizovat odděleně,“ uvedla Česká pošta.

Město využilo všechny argumenty i možnosti, aby pobočka č. 4 v Modřínové ulici byla zejména pro starší občany zachována. Pošta, vzhledem k tomu, že se jedná o její budovy a majetek, na svém obchodním záměru trvá.

- tz -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)