Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Čerstvě upečený kváskový chléb zavoněl Jadernou elektrárnou Dukovany

Petr, Zuzka, Tereza a Maruška přivezli dnes brzy ráno do Dukovan z terapeutické třebíčské kavárny a pekárny Vrátka zásobu čerstvě upečených kváskových žitných chlebů. Nechyběla tradiční škvarková pomazánka, ani lahodné koláče a horká káva. Tržba za tři hodiny prodeje dosáhla téměř 17 tisíc korun.
Oblíbené snídaňové produkty mizely klientům i pracovníkům třebíčského sdružení Vrátka pod rukama. Energetici si na snídaně od regionálních neziskových organizací za poslední roky zvykli. „Těšíme se na poslední čtvrtek v měsíci. Víme, že to bude trošku jiné ráno a snídaně, podobně jako dneska,“ říká Martin Špaček, specialista IT elektrárny Dukovany. „Přijde mi velmi užitečné, podpořit osoby, které to mají v životě složitější, a přesto se snaží nějakým způsobem uplatnit. Obdivuji i pracovníky, kteří jim trpělivě asistují a jsou jim oporou,“ dodává Martin Špaček.

Neziskový spolek Vrátka v Třebíči zaměstnává na čtyři desítky osob se zdravotním postižením na různých pracovních pozicích v několika vlastních provozovnách jako například kavárna, šicí dílna, novinový stánek, prodejna s vlastními výrobky nebo obchod s druhotným zbožím. Nabízí také možnost vzdělávání, rekvalifikace i sociální rehabilitace.

„Jsme rádi, že po covidové pauze můžeme opět navštěvovat různé společenské akce, při kterých nabízíme naše produkty a při kterých se mohou sociálně adaptovat také naši klienti,“ říká Irena Rybníčková, předsedkyně spolku Vrátka Třebíč. „Děkujeme také za opětovnou možnost pravidelného závozu našich kváskových chlebů a těšíme se na vánoční trhy,“ dodává s optimismem Irena Rybníčková.

- tz -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)