Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Neznámý řidič srazil v noci na silnici I/38 mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnicí chodce, ten zemřel; policie hledá svědky

Řidič, který v neděli 24. října mezi půlnocí a jednou hodinou v noci srazil na silnici I/38 mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnicí na Jihlavsku chodce, z místa nehody ujel. Pětačtyřicetiletý chodec na následky velmi vážných zranění na místě nehody zemřel. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
'Nezjištěný řidič zatím nezjištěného vozidla projížděl po silnici ve směru od Dlouhé Brtnice na Jihlavu a z dosud nezjištěných příčin způsobil v místě dopravní nehodu, při níž byl v pravém jízdním pruhu ve směru jízdy vozidla sražen pětačtyřicetiletý chodec. Ten na následky velmi vážných zranění na místě nehody zemřel. Řidič vozidla, které srazilo chodce, z místa nehody ujel', informovala mluvčí.

'Policisté se proto naléhavě obracejí na řidiče, kteří v tu dobu - tedy dnes mezi 00.00 - 01.00 hodin projížděli po silnici mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnici a mají ve svých vozidlech palubní kamery, aby kontaktovali linku 158. Současně se obracíme na všechny řidiče, kteří místem projížděli a mohli by poskytnout informace k pohybu chodce po této silnici. Za spolupráci všem děkujeme', doplnila Dana Čírtková.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)