Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policie hledá bílé nákladní auto značky MAN, po střetu s chodcem, který zemřel, má poškozenou levou přední část vozu

V průběhu nedělního rána policisté a jihlavští kriminalisté důkladně ohledali místo na silnici I/38 mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnicí, kde v noci došlo k tragické dopravní nehodě. Na místě se podařilo policistům zajistit důležité důkazy, které vedou k podezření, že muže v místě srazilo nákladní vozidlo značky MAN bílé barvy. Toto vozidlo má po střetu poškozenou levou přední část vozidla. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
'Obracíme se na širokou veřejnost a především motoristy, kteří by někde vozidlo, po kterém pátráme ,viděli, aby se s informací obrátili na linku 158. Vozidlo by mohlo nacházet na některém z odstavných parkovišť, proto i tímto směrem cílíme naši výzvu', informovala D. Čírtková.

Tragická nehoda se stala v neděli 24. října mezi půlnocí a jednou hodinou na silnici I/38 mezi obcemi Stonařov a Dlouhá Brtnice na Jihlavsku. Nezjištěný řidič zatím nezjištěného vozidla projížděl po silnici ve směru od Dlouhé Brtnice na Jihlavu a z dosud nezjištěných způsobil v místě dopravní nehodu, při níž byl v pravém jízdním pruhu ve směru jízdy vozidla sražen pětačtyřicetiletý chodec. Ten na následky velmi vážných zranění na místě nehody zemřel. Řidič vozidla, které srazilo chodce, z místa nehody ujel.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)