Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Kriminalisté vypátrali auto, které u Stonařova srazilo chodce; má rakouskou registrační značku

Jihlavští policisté se v neděli obrátili prostřednictvím sdělovacích prostředků na širokou veřejnost s naléhavou výzvou svědkům, kteří by mohli poskytnout informace k tragické dopravní nehodě. Nehoda se stala v neděli 24. října časně ráno kolem půl jedné na silnici I/38 mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnicí. Nezjištěné vozidlo, které projíždělo ve směru od Znojma na Jihlavu, srazilo chodce, který se pohyboval po silnici. Při střetu utrpěl velmi vážná poranění, kterým na místě podlehl. Řidič vozidla, který měl na nehodě účast, z místa ujel. Tělo chodce objevili na silnici až projíždějící řidiči, kteří věc oznámili na lince 158.
Již při prvotním ohledání místa dopravní nehody bylo zřejmé, že chodce srazilo neznámé projíždějící vozidlo. Na místě po střetu zůstaly části nárazníku a další části, které kriminalisté ještě v noci zajistili. Po rozednění se policisté na místo vrátili, aby znovu důkladně místo ohledali. Důkladnou prohlídkou místa a vyhodnocením kamerových záznamů z předpokládané trasy bylo již v neděli téměř jisté, že účast na nehodě mělo nákladní vozidlo značky MAN bílé barvy, které musí mít poškozenou přední levou část vozidla.

Na základě zveřejněných výzev v médiích i na sociálních sítích jsme přijali velké množství poznatků od veřejnosti. Všechny jsme prověřili a porovnali s poznatky, které kriminalisté získali. Po důkladném šetření se podařilo kriminalistům v pondělí 25. října ustanovit nákladní vozidlo, které mělo na nehodě účast. Jednalo se skutečně o nákladní vozidlo značky Man bílé barvy, které mělo rakouskou registrační značku. V současné době probíhají nezbytné procesní úkony v rámci mezinárodní policejní spolupráce s cílem ustanovit v Rakousku řidiče tohoto vozidla.

„Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem novinářům za odpovědný přístup a za rychlé zveřejnění naší výzvy případným svědkům. Stejně tak děkujeme všem, kteří nám poskytli důležité poznatky,“ uvedl plk. PhDr. Aleš Indra, ředitel územního odboru Jihlava.

Dana ČÍRTKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)