Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Domov Jeřabina vydal kalendář na příští rok; snímky pořídili klienti a obyvatelé zařízení

Domov Jeřabina Pelhřimov vydal kalendář na rok 2022. Jde oblíbeného průvodce, v jehož obsahu jsou opět využity fotografie pořízené pod hlavičkou organizace v průběhu letošního roku. Oproti předchozím dvěma vydáním je jedinečný v tom smyslu, že snímky pořídili sami klienti a obyvatelé zařízení. Slavnostní křest kalendáře se uskuteční v pondělí 6. prosince v sídle Domova Jeřabina Pelhřimov.
„Kalendář nabízí vhled do naší každodennosti, kdy se každý den snažíme žít naplno. Dokladem jsou právě vybrané fotografie,“ přibližuje ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál, jehož úvodní a srdečné slovo patří k nedílné součásti kalendáře.

Stolní vydání, jehož zdobí 28 barevných fotografií, poslouží jako propagační materiál, velkou radost udělá také samotným autorům. „V rámci mnoha různých aktivit jsme pořídili nespočet fotografií. Klienti a obyvatelé cvakali na plné obrátky a troufám si tvrdit, že je fotografování chytlo. Zájem byl nejen velký, ale hlavně srdečný,“ popisuje renomovaný fotograf Milan Šustr, který tentokrát nebyl schovaný za hledáčkem fotoaparátu, klientům a obyvatelům však poskytl potřebné vedení a servis.

Domov Jeřabina Pelhřimov, p.o. je plně transformované zařízení Kraje Vysočina poskytující pobytové a ambulantní sociální služby osobám s mentálním, kombinovaným nebo s jiným zdravotním postižením. V rámci pobytových sociálních služeb provozuje Chráněné bydlení, Domov pro osoby se zdravotním postižením, Domov se zvláštním režimem. V rámci ambulantních sociálních služeb poskytuje služby Denní stacionář a Sociálně terapeutickou dílnu – žehlírna, mandlovna.

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)