Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

V třebíčské nemocnici pomáhají s covid pacienty vojáci

Tři vojáci ze základny v Náměšti nad Oslavou od čtvrtka 25. listopadu po dobu zatím čtrnácti dnů vypomáhají na lůžkových odděleních u pacientů s onemocněním COVID-19 v nemocnici v Třebíči. Uvedla to mluvčí třebíčské nemocnice Jitka Mácová s tím, že nemocnice také omezuje elektivní operativu.
Ke čtvrku 25. listopadu je v třebíčské nemocnici hospitalizováno třicet tři covidových pacientů na standardních lůžcích, sedm pacientů na jednotce intenzivní péče, z toho stav čtyř pacientů vyžaduje umělou plicní ventilaci.

Vedení nemocnice na jednání krizového štábu rozhodlo o nutnosti omezení operativy. „Z důvodů postupného navyšování počtu hospitalizovaných pacientů na jednotce intenzivní péče omezujeme plánovanou operativu. Akutní a onkologická operativa i nadále probíhá bez omezení a je naší prioritou ji zachovat co nejdéle do budoucna,“ komentuje současné omezení ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

„Pomoci příslušníků armády si velmi vážíme. S obavami vyhlížíme, co nás opět čeká. Každé ulehčení náročné práce zdravotníků vítáme,“ dodává ředitelka Tomášová.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)