Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Bratři Florianovi, Otto Stritzko či Boris Kjulleněn vystavují vánoční a novoroční přání v třebíčském muzeu

Výstavu s titulem Vánoční a novoroční přání si mohou zájemci prohlédnout na recepci muzea na zámku v Třebíči a to zdarma až do 16. ledna od úterý až neděle 9 – 12 a 13 – 17 hodin, na Štědrý den 24. prosince a na Silvestra 31. prosince pak 9 – 12 hodin a na Nový rok 1. ledna 13 – 17 hodin.
Jak už z povahy blahopřání vyplývá, jedná se převážně o grafické tisky (dřevoryt, linoryt, suchá jehla, litografie, …), v našem případě doplněné autorskou tvorbou (Jan Dočekal, Lubomír Kerndl), ale také kovanými objekty (Pavel Tasovský). Na výstavě jsou zastoupeny tradiční vánoční motivy (bratři Florianovi), zimní krajina (Viktor Nikodem) i volná tvorba regionálních výtvarníků. Díla ze souboru Muzea Vysočiny Třebíč jsou doplněna novoročenkami ze soukromé sbírky ředitele Jaroslava Martínka.

'Výstava Vánoční a novoroční pozdravy umocňuje vánoční atmosféru v Muzeu Vysočiny Třebíč a doplňuje tradiční vánoční výstavu betlémů. Ta nese název Třebíčské betlémy včera a dnes. Výstava návštěvníkovi nabízí srovnání klasického třebíčského betlému od starých mistrů přelomu 19. a 20. století se současnou tvorbou regionálních betlemářů', informovala Eva Novotná z třebíčského muzea.

Zastoupení výtvarníci: František Bílkovský, Jan Dočekal, Metoděj Florian, Michael Florian, Josef Florian, Lubomír Kerndl, Boris Kjulleněn, Božena Kjulleněnová, Vladimír Lavický, Milan Nestrojil, Viktor Nikodem, Miloš Pečinka, Emanuel Ranný, Otto Stritzko, Pavel Tasovský, Ludvík Voneš, Marie Vořechová

Vánoční atmosféru si mohou tak lidé navodit prostřednictvím nejen tradiční vánoční výstavy betlémů Třebíčské betlémy včera a dnes, která v muzeu také probíhá.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)