Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež v obchodě; muž vyhrožoval ženě násilím; agresivní opilec skončil na záchytce

Do prodejny na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě se v době od páté hodiny odpoledne středy 24. listopadu do půl osmé ráno následujícího dne vloupal násilím neznámý zloděj, přičemž poškodil i část vybavení. Navíc ukradl finanční hotovost a dva nože značek Lion a Tiger. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes pětadvacet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a poškození cizí věci. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
Pokus vloupání do vozidla
Neznámý pachatel se ve středu 24. listopadu pokusil vloupat do zaparkovaného auta v Žižkově ulici v Havlíčkově Brodě. 'Mezi půl jedenáctou dopoledne a půl pátou odpoledne se snažil násilím vniknout do vozidla Hyundai, což se mu však nepodařilo. Poškodil ale zámek u zadních dveří vozidla, čímž majiteli způsobil škodu kolem pěti tisíc korun', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté případ prověřují jako pokus krádeže a po pachateli pátrají.

Muž je podezřelý z trestného činu
Policejní inspektor sdělil třicetiletému muži z Hodonínska podezření ze spáchání trestného činu, neboť vyhrožoval ženě z Třebíčska, se kterou se zná. 'V době od srpna do října jí zasílal zprávy prostřednictvím sociální sítě a ženě vyhrožoval násilím. Výhrůžky obsahovaly mimo jiné i ohrožení jejího života za využití zbraně či způsobení závady na vozidle tak, aby při jízdě selhalo. Výhružky v ženě vzbudily obavu o život', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat a na základě shromážděných důkazů sdělili muži podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování. Případ řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Muž se dopustil trestného činu
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže osmnáctiletému muži z Jihlavska, který v druhé polovině října v ulici Za Prachárnou v Jihlavě ukradl mobilní telefon. 'Majitelka měla telefon položený na lavičce, situace využil pachatel a telefon vzal. Způsobil tak ženě škodu přes deset tisíc korun. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté muži podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Agresivní opilý muž skončil na záchytce
Ve čtvrtek 25. listopadu krátce po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o opilém muži, který se nacházel v jednom z domů v Pacově na Pelhřimovsku a choval se agresivně vůči okolí. Na místo ihned vyrazila policejní hlídka. 'Osmatřicetiletý muž vykazoval známky značné opilosti, což také potvrdila dechová zkouška. Její výsledek byl 2,61 promile alkoholu. Policisté muže zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Střet vozidel
Ve čtvrtek 25. listopadu jel před desátou hodinou dopoledne osmatřicetiletý řidič auta Hyundai po silnici od Polné na Kamenici na Jihlavsku. 'Před křižovatkou zastavil, ale poté vjel do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici projížděl automobil Nissan, a došlo ke střetu. Nissan byl po nárazu částečně odhozen mimo komunikaci. Při dopravní nehodě se zranil řidič hyundaie a zranění utrpěla také spolujedoucí z vozidla Nissan, oba byli převezeni na ošetření do jihlavské nemocnice', popsala nehodu Jana Kroutilová. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. Provedenými dechovými zkouškami u řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 170 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)