Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Čtyřicetiletý recidivista kradl v jihlavském obchodě, skončil za mřížemi

Ve vazební věznici skončil tento týden nenapravitelný recidivista. Čtyřicetiletý muž se v Jihlavě vloupal do prodejny, odcizil z domu jízdní kolo a dopustil se krádeže v obchodě. Policisté podezřelého muže zadrželi a byl obviněn ze spáchání trestného činu. Na podaný návrh byl vzat do vazby
Své poslední krádeže se dopustil v pondělí 22. listopadu v obchodním domě v ulici Brněnská, kde po třetí hodině odpoledne odcizil vystavený mobilní telefon a různé oblečení. Zboží v hodnotě za bezmála pět tisíc korun schoval do batohu a chtěl odejít bez zaplacení. Muže zastavil pracovník obchodu a na místo byli přivoláni policisté. Jednalo se o muže podezřelého také z jiné majetkové trestné činnosti. Recidivistu policisté zadrželi a umístili ho do policejní cely.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého. „Čtyřicetiletý muž z Jihlavska byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže,“ řekl npor. Mgr. Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality.

Zadržený muž byl obviněn z toho, že se v druhé polovině října vloupal do prodejny a odcizil pokladu s finanční hotovostí. Škodu způsobil také poškozením dveří, které vyrazil. Přibližně po třech týdnech se dopustil další krádeže, tentokrát v bytovém domě, kde ze společné kolárny odcizil zajištěné jízdní kolo. Tento týden se pokoušel krádeží získat mobilní telefon a oblečení v obchodním domě.

Způsobil celkovou škodu za více než třicet tisíc korun. Odcizené peníze muž použil pro svoji potřebu, jízdní kolo kriminalisté vypátrali a převzal si jej zpátky majitel.

V minulosti byl obviněný muž již mnohokrát soudně trestaný zejména za spáchanou majetkovou trestnou činnost. Trest si opakovaně odpykal i ve věznici, z výkonu trestu byl propuštěn letos v létě. Na podzim byl navíc odsouzen za další trestnou činnost k trestu odnětí svobody, v souvislosti s jinými spáchanými činy je vyšetřován a další podezření kriminalisté ještě prověřují.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky.

Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)