Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

První sníh na Vysočině komplikuje dopravu; policisté odpoledne šetřili více než 40 dopravních nehod

Na Vysočině začal odpoledne padat první sníh a nastal problém v dopravě. Zejména ve vyšších polohách zůstával na silnici sníh ležet, ujížděl se a někteří řidiči měli problémy se sjízdností. V této souvislosti policisté zaznamenali výrazně zvýšený počet volání na linku 158, stejně tak zaznamenali vyšší počet dopravních nehod.
Policisté na integrovaném operačním středisku přijali v pátek 26. listopadu odpoledne od 13 hodin do asi osmnácti hodin více než šest desítek volání, která se týkala problematiky sjízdnosti silnic a oznámení o dopravních nehodách. Dopravní policisté v rámci jednotlivých územních odborů vyjížděli šetřit více než 40 dopravních nehod, které se zatím obešly bez zranění. Největší problémy se týkají okresů Žďár nad Sázavou a Třebíč. Problémy hlásí i ostatní okresy našeho kraje.

Na mnoha místech blokují provoz kamiony, které nemohou vyjet ve stoupání. O všech problémech ve sjízdnosti naši operační důstojníci informují dispečery Krajské správy a údržby silnic Kraje Vysočina, aby silničáři problematické úseky operativně ošetřili.

'V souvislosti se změnou klimatických podmínek apelujeme na všechny řidiče, aby k jízdě využívali pouze vozidla, která mají předepsané zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu. Na řidiče apelujeme, aby při současné změně počasí, zejména na zasněžených komunikacích jezdili opatrně, aby nepřeceňovali své schopnosti a přizpůsobili rychlost jízdy aktuálnímu stavu komunikaci, povětrnostním podmínkám, a také svým řidičským schopnostem', informovala mluvčí policistů na Vysočině Dana Čírtková. Pokud řidič vyjede na silnice s letními pneumatikami, hrozí mu pokuta ve výši 2000 korun v příkazním řízení. Tato okolnost se v případě dopravní nehody vždy zaznamená do protokolu o dopravní nehodě. Potom může mít řidič problémy při případném krácení pojistného plnění.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)