Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Meteorologové varují na Vysočině před ledovkou

Meteorologové varují před nebezpečím ledovky, která by se měla na celé Vysočině tvořit v sobotu 4. prosince od 12 hodin do neděle 5. prosince do šesti hodin ráno. Vysočinu zasáhne občasné sněžení, které bude od západu přecházet v déšť se sněhem a déšť, místy mrznoucí s tvorbou ledovky.
Doporučení ke zmírnění následků jevu: Nebezpečí úrazů při uklouznutí. Problémy v dopravě, zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Počítat s prodloužením doby jízdy.

Ledovka se týká také částí krajů Jihočeského - Dačice, Jindřichův Hradec, Třeboň; Pardubického - Česká Třebová, Hlinsko, Chrudim, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a celého Jihomoravského kraje.

Výstraha před silným větrem s nárazy nad 65 kilometrů v hodině platí od sobotní čtvrté hodiny ráno do šesté hodiny večer. se týká tří krajů – částí Libereckého - Frýdlant, Olomouckého - Hranice, Jeseník, Lipník nad Bečvou, Přerov, Šumperk a celého Moravskoslezského kraje.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)