Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Zlatá neděle nad Pelhřimovem - hlásný či skauti s Betlémským světlem

Oblíbená Zlatá neděle na radnici se neuskuteční. Nezoufejte však. Pozitivní zprávou je, že ji nahradí jiná akce, která ponese název Zlatá neděle nad Pelhřimovem.
„Současná protiepidemiologická omezení nám znemožňují pořádání Zlaté neděle na radnici v rozsahu, na jaký jsme byli roky zvyklí. Proto jsme se s vedením radnice domluvili na náhradním programu,“ informoval ředitel Kulturních zařízení města Pelhřimova Martin Ecler.
Na co se tedy obyvatelé města mohou těšit? „ V neděli 19. prosince 2021 bude po městě chodit hlásný. Odpoledne v 15 hodin bude u dětského hřiště na Pražské, v 16 hodin v ulici Družstevní a v 17 hodin na sídlišti 5. května. Doprovázet ho budou skauti s Betlémským světlem,“ přiblížil rodící se program.

Finále odpoledního programu bude gradovat v 18 hodin na Masarykově náměstí. Hlásný zatroubí z věže kostela sv. Bartoloměje. „Podle zvyku bude hrát do tří stran. Na věži chystáme i další kulturní program. Skauti se mezitím přesunou ke stromečku na náměstí, kde budou opět vydávat Betlémské světlo,“ vysvětlil Martin Ecler. Vánoční atmosféra na pelhřimovském náměstí nicméně bude panovat už od dopoledne. Věříme, že akce si nalezne své příznivce a pomůže k navození pohodové atmosféry před nejkrásnějšími svátky roku.

Andrea UNTERFRANCOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)