Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: opilý muž slovně i fyzicky napadal ženu; krádež peněženky; řidič nadýchal téměř 2,5 promile

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů osmatřicetiletému muži z Havlíčkobrodska, který na začátku listopadu v domě v obci u Havlíčkova Brodu vyhrožoval a fyzicky napadl svoji přítelkyni. Muž jí vyhrožoval ohrožením jejího života a žena z něho měla vážnou obavu. Násilí se stupňovalo, když byl muž pod vlivem alkoholu. Situace vygradovala ve fyzický útok, při kterém ji udeřil opakovaně pěstí do hlavy. Muž poté z domu odešel a na místo byli přivoláni policisté. Zraněné ženě pomohli, podezřelého muže vypátrali a zajistili. Přivolaní záchranáři odvezli ženu do nemocnice, kde byla hospitalizována. Podezřelý muž byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu téměř dvě promile alkoholu. Policisté zahájili prověřování, rozhodli o vykázání muže ze společného obydlí. Na základě shromážděných důkazů sdělili osmatřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování a přečinu pokusu ublížení na zdraví. Případ řešili ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Muž se dopustil trestného činu
Ze spáchání trestného činu je podezřený muž, který pobýval v Havlíčkově Brodě, i když to má soudem zakázáno. V neděli 5. prosince byli policisté po desáté hodině večer přivoláni k bytovému domu, kde se nacházel značně opilý muž a choval se hlučně. 'Policisté vyjeli na místo a zjistili, že se jedná o dvaačtyřicetiletého muže ze Svitavska, který má od letošního léta soudem uložený zákaz pobytu ve městě. Při dechové zkoušce muži naměřili hodnotu téměř dvě a půl promile alkoholu. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na záchytku k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují

Poškození vozidla
Policisté pátrají po pachateli, který v Jihlavě poškodil zaparkované auto a majiteli způsobil škodu přibližně za deset tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v době od pátečního odpoledne 3. prosince do pondělního rána na ulici Seifertova. 'Pachatel poškodil pravý bok automobilu Renault Master, a to sprejovým nápisem. Policisté provedli ohledání, zadokumentování a šetření v lokalitě. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Po pachateli policisté pátrají', uvedla mluvčí.

Krádež peněženky
Policisté prověřují krádež, ke které došlo ve sportovním zařízení v Humpolci na Pelhřimovsku. 'V době od sobotního večera 4. prosince do nedělního dopoledne vnikl pachatel do objektu v ulici V Brance, kde odcizil peněženku položenou na stole. Majitel přišel o finanční hotovost, doklady, platební kartu a další věci. Krádeží mu vznikla škoda za více než deset tisíc korun', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté provedli šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po pachateli pátrají.

Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků
V pondělí 6. prosince zastavili policisté po druhé hodině odpoledne v Litohoři na Třebíčsku auto Škoda Felicia a provedli kontrolu. 'U řidičského průkazu, který muž předložil, skončila platnost letos v létě. Dechová zkouška byla u řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test byl u pětapadesátiletého řidiče pozitivní na marihuanu. Lékařskému vyšetření se bezdůvodně odmítl podrobit a dopustil se tak dalšího přestupku. Dále policisté zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou prohlídku', informovala Jana Kroutilová. Policisté mu další jízdu zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání, které policisté šetří.

Řidič nadýchal téměř 2,5 promile
V neděli 5. prosince odhalili policisté řidiče vozidla, který usedl za volat s více než dvěma promile alkoholu. Po druhé hodině odpoledne jel s autem Škoda Octavia po silnici u obce Dolní Heřmanice na Žďársku. 'U pětatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,45 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)