Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Vysočinu a Moravu zasype sníh, napadnout může až 25 centimetrů

Meteorologové vydali výstrahu před vydatným sněžením ve východní části Vysočině. Výstraha platí pro Jihlavu, Telč, Třebíč, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou, Bystřici nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě, Havlíčkův Brod a Chotěboř a to ve čtvrtek 9. prosince od pěti hodin ráno až do pátku 10. prosince do tří hodin ráno.
Podle meteorologů by mělo v této oblasti napadnout sedm až patnáct centimetrů nového sněhu za čtyřiadvacet hodin.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování apod. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách dodržovat pokyny Horské služby.

Výstraha před sněhem s nízkým rizikem platí také pro kraj Královéhradecký - Dobruška, Kostelec nad Orlicí, Rychnov nad Kněžnou; Pardubický - Česká Třebová, Hlinsko, Králíky, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Žamberk; Jihomoravský - Blansko, Boskovice, Brno, Ivančice, Kuřim, Moravský Krumlov, Pohořelice, Rosice, Šlapanice, Tišnov, Vyškov, Znojmo a Židlochovice, Olomoucký - Hranice, Konice, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh;, Zlínský - Bystřice pod Hostýnem, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí a Vsetín; Moravskoslezský - Bílovec, Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnice, Nový Jičín, Odry, Rýmařov a Vítkov.

Od čtvrtečních pěti hodin ráno do pátečních tří hodin ráno je v platnosti výstraha před novou sněhovou pokrývkou s vysokým stupněm rizika pro Jihomoravský - Břeclav, Bučovice, Hodonín, Hustopeče, Kyjov, Mikulov, Slavkov u Brna a Veselí nad Moravou a Zlínský kraj - Holešov, Kroměříž, Luhačovice, Otrokovice, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Valašské Klobouky, Vizovice a Zlín.
Tady meteorologové očekávají 10 až 20 centimetrů nového sněhu, místy může za 24 hodin napadnout dokonce 25 centimetrů.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)