Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež kabelek a peněženky; opilý muž ležel v příkopu

Věci v hodnotě necelé čtyři tisíce korun ukradl neznámý zloděj v domě v Nových Domkách na Jihlavsku v době od sobotní půlnoci 1. ledna do nedělního dopoledne. Zloděj ukradl dvě kabelky s peněženkou; majitelka přišla mimo jiné také o doklady, platební kartu a finanční hotovost. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a po zloději a věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
V příkopu ležel opilý muž
Policisté přijali v úterý 4. ledna kolem půl páté odpoledne oznámení o opilém muži, který ležel v příkopu u silnice první třídy u Květinova na Havlíčkobrodsku. 'Policisté na místě nalezli dvaačtyřicetiletého muže, který vykazoval známky značné opilosti. To také potvrdila dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 3,01 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění.

Opilý muž skončil na záchytce
V úterý 4. ledna byli policisté v Třebíči po třetí hodině odpoledne přivoláni k domu, kde se dle přijatého oznámení nacházel v bytě muž, který vyhrožoval, že si ublíží. Policisté na místě zjistili, že se jedná o třiadvacetiletého muže, který přišel do bytu na návštěvu, byl pod vlivem alkoholu a ve špatném psychickém stavu. Policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Při dechové zkoušce muži naměřili hodnotu přes jedno a půl promile alkoholu. 'Po vyšetření lékařem byl opilý muž vyzván, aby z bytu odešel. Muž ale nereagoval, začal se chovat agresivně a výzvy policistů odmítal uposlechnout. Vůči svému okolí byl útočný, ohrožoval sebe i ostatní. Policisté ho zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Řidič byl pod vlivem amfetaminu a marihuany
V úterý 4. ledna zastavili policisté v Jihlavě po třetí hodině odpoledne vůz Audi, jehož řidič jel po ulici Královský Vršek ve směru od ulice Pražská. 'Provedli u něho test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na amfetamin a marihuanu. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Policisté šestatřicetiletému muži zakázali další jízdu', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří.

Muž je podezřelý z přestupku
Z přestupku na úseku dopravy je podezřelý devětadvacetiletý muž. Policisté muže zastavili v úterý 4. ledna krátce po půl druhé odpoledne, když řídil vozidlo Škoda v ulici Vlkovská v Havlíčkově Brodě. 'Provedená lustrace však ukázala, že muž není držitelem řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté vše zadokumentovali a z přestupku se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Muž za volant usedl v době zákazu
Policisté z Kamenice nad Lipou kontrolovali v úterý 4. ledna kolem půl čtvrté odpoledne u obce Těmice na Pelhřimovsku osobní auto Renault, jehož řidičem byl jednapadesátiletý muž. 'Na základě provedené lustrace policisté zjistili, že muž za volant usedl v době vysloveného zákazu řízení. Za volant vozidla nesmí usednout do začátku roku 2026. Policisté muži další jízdu zakázali, vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)