Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Silně podnapilá řidička havarovala do stromu; v krvi měla téměř tři promile alkoholu

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve středu 5. ledna kolem třiadvacáté hodiny v noci oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici III. třídy mezi Jihlavou a Hybrálcem.
Po příjezdu na místo policisté prvotním šetřením zjistili, že devětatřicetiletá řidička osobního motorového vozidla Ford Focus projížděla po silnici ve směru jízdy od Jihlavy směrem k obci Hybrálec. V důsledku silného ovlivnění alkoholem nezvládla řízení svého vozidla a vyjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě se nikdo nezranil. V době nehody cestovala ve vozidle sama řidička.

Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku ke zjištění ovlivnění alkoholem. Dechová zkouška měla pozitivní výsledek, když hodnota alkoholu v dechu vykázala 2,84 promile alkoholu v dechu. Pozitivní byly také obě opakované dechové zkoušky s hodnotami 2,76 a 2,78 promile alkoholu v dechu. Řidička policistům nepředložila řidičský průkaz ani osvědčení o registraci vozidla.

Hmotnou škodu na vozidle policisté na místě odhadli na 60 000 korun. Vozidlo zůstalo po nehodě nepojízdné, a proto musel být zajištěn jeho odtah. Na vozidle byly užity pneumatiky zimního typu se stanovenou hloubkou dezénu.

Policisté ve věci zahájili úkony trestného řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dana ČÍRTKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)