Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež batohu z auta; krádež cukrovinek a modelů autíček z prodejny; opilec napadal partnerku, skončil na záchytce

Dosud neznámý zloděj využil v úterý 4. ledna během deseti minut krátce po jedenácté hodině dopoledne v ulici Průmyslová ve Velkém Meziříčí na Žďársku chvilkové nepozornosti a z nezajištěného auta ukradl batoh s různými osobními věcmi včetně peněženky. Majiteli vznikla škoda kolem sedmi tisíc korun. Policisté případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po zloději pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
Zloděj si odnesl modely autíček a cukrovinky
Policisté pátrají po pachateli, který se v druhé polovině minulého týdne v ulici Věžní v Jihlavě vloupal do prodejny. 'Pachatel vnikl do prodejny po poškození okna dlažební kostkou a ukradl mimo jiné cukrovinky a modely autíček. Další škodu způsobil poničením prostor prodejny. Pachatel způsobil předběžně vyčíslenou škodu necelých sedm tisíc korun', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ prověřují, po pachateli a odcizených věcech pátrají.

Podvod při nakupování na internetu
O své peníze přišla žena z Třebíčska, když si objednala na internetu boty, ale zboží nezískala ani po zaplacení. 'Na konci listopadu zareagovala na nabídku koupě dámských bot za 400 korun. Na účet zaslala peníze plus poštovné, zboží ale do současné doby neobdržela a prodávající s ní přestal komunikovat. Případ žena oznámila policii a policisté ho šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Opilá agresivní žena skončila na záchytce
Ve středu 5. ledna kolem osmé hodiny večer zajistili policisté opilou ženu, která se pohybovala v ulici Sídliště Pražská v Havlíčkově Brodě a chovala se agresivně. 'Že je jednatřicetiletá žena pod vlivem alkoholu potvrdila také dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 2,61 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že bude žena ve svém jednání nadále pokračovat, policisté ji zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Dále je žena podezřelá z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

Opilý muž fyzicky napadal partnerku, skončil na záchytce
Ve středu 5. ledna zasahovali policisté před čtvrtou hodinou odpoledne v Jihlavě v domě, kde napadl opilý muž v bytě svoji partnerku. 'Po příjezdu policisté zajistili, aby již nemohlo docházet k dalšímu násilnému jednání. Napadená žena utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Opilého sedmačtyřicetiletého muže policisté zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 1,66 promile alkoholu. Na základě šetření policisté zjistili, že muž po předchozí slovní rozepři ženu fyzicky napadl. Opakovaně ji udeřil do hlavy, když se před ním chtěla ukrýt v jiné místnosti, poškodil muž dveře a v útoku pokračoval', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté ho odvezli na záchytku k vystřízlivění. Úkony trestního řízení zahájili pro podezření ze spáchání trestného činu pokusu ublížení na zdraví, případ policisté prověřují. Dále na základě shromážděných informací rozhodli o vykázání muže ze společného obydlí.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté kontrolovali ve středu 5. ledna kolem jedenácté hodiny dopoledne v ulici Nádražní v Pelhřimově osobní auto Škoda, jehož řidičem byl pětatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost kokainu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté muži zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)