Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Kdo žil ve starých domech v Pelhřimově napoví komentovaná prohlídka výstavy Pelhřimovští výtečníci

Komentovaná prohlídka výstavy Pelhřimovští výtečníci v podání kurátorky Miroslavy Kvášové se bude konat v úterý 18. ledna v 17 hodin ve výstavní síni zámku pánů z Říčan v Pelhřimově. Vstup je zdarma.
Výstava Pelhřimovští výtečníci je svým způsobem unikátní příležitostí uvidět dosud neviděné a nikdy nevystavené fotografie pelhřimovských osobností. Z bohaté nabídky portrétních fotografií ze sbírky muzea mohla být vybrána jen část, kritériem přitom nebylo povolání, společenské postavení nebo místo narození. Sešla se tak pestrá společnost osob nejrůznějšího zaměření a zájmů a bylo zjištěno i mnoho zajímavých skutečností, které dosud nejsou v obecném povědomí, ačkoliv mnoho z prezentovaných osobností je dodnes uchováno v paměti obyvatel Pelhřimova, a nejen Pelhřimova.

Architektonické památky Pelhřimova jsou dobře známé a hojně prezentované, ať už v publikacích, na pohlednicích nebo výstavách. Ale jací byli lidé, kteří v těch krásných starých domech žili, kdo v nich podnikali, studovali nebo prostě jen bydleli, kdo byli ti, kteří ke kráse Pelhřimova přispěli vybudováním nových, architektonicky hodnotných staveb?

Součástí výstavy Pelhřimovští výtečníci, která potrvá v muzeu až do 27. února, je tištěný katalog s medailonky osobností na vystavených fotografiích

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)