Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež přívěsného vozíku; krádež tabákových výrobků i alkoholu

Neznámý zloděj ukradl od sedmé hodiny večer soboty 8. ledna do desáté hodiny dopoledne následujícího dne nezajištěný přívěs za osobní auto značky Agados Handy stříbrné barvy, který byl zaparkovaný na volně přístupném místě v ulici Horní v Počátkách na Pelhřimovsku. Škoda se pohybuje kolem osmi tisíc korun. Policie po pachateli pátrá. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
Zloděj si z prodejny odnesl tabákové výrobky i alkohol
Policisté pátrají po zloději, který se v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku vloupal do prodejny a způsobil škodu za necelých sedm tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v noci z pátku 7. ledna na sobotu v ulici Třebíčská. 'Pachatel se vloupal do prodejny, kde odcizil různé tabákové výrobky, zapalovače, alkoholické nápoje a další věci', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Místo činu policisté ohledali a zadokumentovali, v lokalitě provedli šetření. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ policisté prověřují, po pachateli a odcizených věcech pátrají.

Řidič byl pod vlivem amfetaminu
V pondělí 10. ledna zastavili policisté v Jihlavě kolem deváté hodiny večer vozidlo Ford a provedli kontrolu. 'Dechová zkouška byla u řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u něho ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Požití drog před jízdou muž přiznal. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Dvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří.

Řidič byl pod vlivem drog
V pondělí 10. ledna jel devětadvacetiletý muž po páté hodině ráno s vozidlem Škoda Fabia po silnici ve směru od Náměště nad Oslavou na Třebíčsku. U Vícenic nad Oslavou auto zastavili policisté a provedli kontrolu. 'Při provedeném testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou u něho policisté zjistili pozitivní hodnotu na marihuanu. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu se muž bezdůvodně odmítl podrobit. Další jízdu mu policisté zakázali a na místě muži zadrželi řidičský průkaz', informovala Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy.

Muž je podezřelý z přestupku
Policisté zastavili v pondělí 10. ledna krátce po půl čtvrté odpoledne na silnici první třídy u Michalovic na Havlíčkobrodsku osobní auto Ford. 'Provedenou lustrací policisté zjistili, že devětačtyřicetiletý muž, za volant vozidla usedl v době platné blokace řidičského oprávnění. Policisté muži na místě další jízdu zakázali. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Za volant muž usedl v době zákazu
V pondělí 10. ledna po půl osmé ráno zastavili policisté v ulici Novoměstská ve Žďáře nad Sázavou auto Opel, jehož řidičem byl pětatřicetiletý muž. 'Provedená lustrace ukázala, že v roce 2018 muži okresní soud ve dvou případech vyslovil zákaz řízení a za volant motorového vozidla nesmí usednout do poloviny roku 2023', informovala S. Rázlová. V další jízdě již muž pokračovat nesměl a svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)