Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Farmářské trhy v Novém Městě na Moravě již tuto sobotu

První farmářský trh v novém roce se bude konat v sobotu 15. ledna od osmi do jedenácti hodin v parku na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě. Lidé se mohou těšit také na doprovodné programy v podobě tvořivých dílen, hudebních vystoupení a divadelních představení.
Na co se můžete těšit hned na úvod? Představíme vám Gurmattic – jídlo z řemeslné manufaktury … nejen pro Gurmány ze sousedního Žďáru nad Sázavou. U jejich stánku si budete moci zakoupit potravinářské výrobky ve skleničkách – delikatesy, zdravou výživu i klasická jídla. Jejich produkty jsou bez lepku, konzervantů a samozřejmě z kvalitních surovin.

Ochutnat ručně vyráběné paštiky, utopence a další delikatesy můžete pod značkou Od Martina. Vyrábí je Martin Müller ve Zborovci u Blanska, který nakupuje suroviny od místních farmářů a pěstitelů.

V zimním období nebudou chybět zejména masné výrobky. Jitrnice, tlačenku, klobásy, uzené maso, sádlo znovu nabídne Uzenářství U Vránů z Krátké u Sněžného.
Těšit se můžete i na Ráčkovo řeznictví a uzenářství, Havlíčkovo řeznictví, Farmu rodiny Němcovy a samozřejmě i Jatky Fryšava.

Daniela Lamatová ze Zubří potěší houbové gurmány tradiční výstavou hub spojenou s mykologickou poradnou.

I letos podpoříme řadu rukodělných výrobců, kteří mají na našich trzích svoje místo.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)