Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

U Mirotína na Pelhřimovsku zemřela po nárazu osobního auta do stromu spolujezdkyně

Jeden člověk zemřel a další utrpěl zranění po nárazu osobního auta do stromu. Nehoda se stala na silnici II/135 u Mirotína na Pelhřimovsku v pátek 14. ledna krátce po desáté hodině ráno.
'Prvotním šetřením na místě policisté zjistili, že devětačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Renault projížděl po silnici a z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci, kde s vozidlem narazil o stromu. Při nehodě utrpěl středně těžké zranění, se kterým byl převezen do zdravotnického zařízení. Jeho spolujezdkyně utrpěla těžké zranění, kterému podlehla', informovala mluvčí policistů na Vysočině Dana Čírtková.

'Na místo události byla neprodleně vyslána lékařská posádka z Pelhřimova a záchranáři z Kamenice nad Lipou. Ve vozidle, které vyjelo mimo komunikaci a narazilo do stromu, cestovaly dvě osoby. Řidič utrpěl středně těžká zranění a po nezbytném ošetření byl předán do péče Letecké záchranné služby Jihočeského Kraje, která ho následně transportovala do českobudějovického traumacentra. Spolujezdkyně utrpěla zranění neslučitelná se životem, kterým podlehla ještě před našim příjezdem', informoval mluvčí záchranářů na Vysočině Petr Janáček.

Na místě nehody zasahovala jednotka hasičů z Kamenice nad Lipou, která vyprostila usmrcenou osobu z osobního auta.

Příčiny a okolnosti nehody policisté šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)