Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

U České Bělé zemřel po střetu s nákladním autem jednačtyřicetiletý řidič osobního vozu

Na obchvatu u České Bělé na Havlíčkobrodsku, na silnici I/34 se stala ve středu 26. ledna v 5.40 hodin ráno tragická nehoda a silnice je zcela uzavřena. Střetla se tu nákladní a osobní auta. Jednačtyřicetiletý řidič osobního auta na místě zemřel.
'Na pomoc byla vyslána lékařská výjezdová skupina Havlíčkova Brodu. Řidiče osobního vozu, který zůstal v kabině zaklíněný, již nebylo možné zachránit a svým vážným zraněním podlehl ještě před naším příjezdem. Řidič kamionu vyvázl z nehody bez zranění a po lékařském vyšetření byl ponechán na místě události', informoval mluvčí krajských záchranářů na Vysočině Petr Janáček.

'Nákladní vozidlo – jednalo se o tahač s návěsem - projíždělo po silnici ve směru od Havlíčkova Brodu směrem na Ždírec nad Doubravou. Dvaatřicetiletý řidič jízdní soupravy z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím osobním vozidlem Škoda Kamiq, jehož řidič jel ve směru na Havlíčkův Brod', uvedla mluvčí policistů na Vysočině Dana Čírtková.

U řidiče nákladního vozidla provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Řidič nákladního vozidla zranění neutrpěl.

Na místo nehody byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální služby a vyšetřování z územního odboru Havlíčkův Brod. Na místo byl vyžádán také soudní znalec z oboru dopravy. Další okolnosti dopravní nehody, stejně jako míra zavinění jsou předmětem policejního vyšetřování. Silnice byla po dopravní nehodě a v průběhu ohledávání místa a při zásahu složek IZS zcela uzavřena. Poté, co budou havarována vozidla odtažena, místo po nehodě uklizeno, bude provoz znovu obnovený.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)