Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: muž bez řidičáku za volantem; řidiči pod vlivem drog

Dvaatřicetiletého muže, který za volant vozidla usedl v době zákazu, odhalili v úterý 24. ledna policisté v Pelhřimově. Osobní vozidlo Peugeot kontrolovala policejní hlídka před půl pátou ráno v ulici Nádražní. Provedená lustrace ukázala, že muž má okresním soudem od září loňského roku vyslovený zákaz řízení, a to na dobu dvaceti měsíců. Policisté mu další jízdu na místě zakázali. Muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
Test byl u řidičky pozitivní na drogy
Policisté kontrolovali v pondělí 24. ledna kolem desáté hodiny večer v ulici Svatovojtěšská v Havlíčkově Brodě osobní auto Peugeot, jehož řidičkou byla dvacetiletá žena. Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Opačně tomu však bylo v případě testu na drogy, který byl pozitivní na amfetamin. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasila', informovala Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměla a případ policisté zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Drogy za volantem
V úterý 25. ledna zastavili policisté kolem půl desáté dopoledne v ulici Znojemská v Jihlavě osobní auto Škoda. 'Jeho třiadvacetiletý řidič se na výzvu podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin a kokain. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil a v další jízdě již pokračovat nesměl', uvedla S. Rázlová. Policisté případ šetří jako přestupek na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem drog
V úterý 25. ledna kolem půl jedenácté večer zastavili policisté v ulici Masarykova v Humpolci na Pelhřimovsku osobní auto Seat. 'Čtyřicetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil testu na drogy a jeho výsledek byl pozitivní na amfetamin a marihuanu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté mu další jízdu zakázali a případ šetří jako přestupek na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem alkoholu
Řidiče pod vlivem alkoholu odhalili v úterý 25. ledna policisté v Náměšti nad Oslavou. Vůz Volkswagen zastavila policejní hlídka v ulici Třebíčská kolem půl druhé odpoledne. 'Při dechové zkoušce šestašedesátiletý řidič nadýchal 0,50 promile alkoholu. Také opakovaná měření byla pozitivní. V další jízdě již muž pokračovat nesměl a z přestupku na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem', uvedla Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)