Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Při dopravní nehodě u Hodic na Jihlavsku utrpěli zranění čtyři lidé

Při dopravní nehodě, která se stala v pondělí 2. května krátce po čtvrté hodině odpoledne u Hodic na Jihlavsku, si vyžádala čtyři zranění, z toho dvě velmi vážná. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
'Jednadvacetiletý řidič jel s vozem Peugeot ve směru od Telče a při projíždění zatáčky vyjel do levého jízdního pruhu, kde se střetl s protijedoucího autem Opel. Po střetu se auto Peugeot převrátilo na střechu do příkopu. Těžké zranění utrpěla spolujedoucí ve vozidle Peugeot, kterou záchranáři letecky transportovali do brněnské nemocnice, a vážné zranění utrpěl také další spolujedoucí, který byl letecky transportován do nemocnice v Českých Budějovicích. Zranění utrpěl rovněž řidič vozidla Opel a jeho spolujedoucí, které záchranáři převezli do jihlavské nemocnice', popsala nehodu Jana Kroutilová.

Policisté provedli na místě nehody ohledání, zadokumentování a šetření. Provedenými dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Rovněž test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl negativní. Předběžně vyčíslená škoda, která vznikla na vozidlech, přesáhla sto tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Zjišťují příčinu a veškeré související okolnosti vážné nehody, případ prověřují.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)