Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: opilý cyklista skončil na záchytce; opilý muž vyhrožoval, že se pořeže

Devětatřicetiletý muž, který v ulici Jihlavská v Telči na Jihlavsku v pondělí 2. května po jedenácté hodině večer na jízdním kole přejížděl z jedné strany komunikace na druhou a nebyl schopen jet rovně, byl opilý. Zjistili to policisté, kterým cyklista nadýchal 2,65 promile alkoholu. Ačkoli mu policisté zakázali pokračovat v další jízdě, opilý cyklista nasedl na jízdní kolo a hodlal v jízdě pokračovat. Na výzvy hlídky nereagoval. Policisté muži v jízdě zabránili a odvezli na záchytku k vystřízlivění. Jízdní kolo zabezpečili. Devětatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy a dále přestupku proti veřejnému pořádku, které policisté šetří. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Recidivista ukradl v prodejně alkohol
V pondělí 2. května byli policisté v Třebíči po deváté hodině dopoledne přivoláni k obchodnímu domu v ulici Brněnská, kde byl při krádeži přistižen pachatel. 'Čtyřiadvacetiletý muž odcizil v prodejně dvě lahev alkoholu v hodnotě bezmála jeden tisíc korun. Z prodejny chtěl odejít bez zaplacení, v čemž mu zabránil pracovník ostrahy. Přivolaní policisté muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Jednalo se o recidivistu, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán, naposledy byl odsouzen na začátku dubna v souvislosti se spáchanou majetkovou trestnou činností', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Opilý muž vyhrožoval, že se pořeže
V neděli 1. května přijali policisté po páté hodině večer oznámení o opilém muži, který v domě v Havlíčkově Brodě vyhrožoval, že si ublíží nožem. 'Policisté po příjezdu zjistili, že se jedná o padesátiletého muže, byl v pořádku ale ve velmi špatném psychickém stavu. Policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Při dechové zkoušce opilému muži naměřili hodnotu 2,76 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Po vyšetření lékařem ho policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestačtyřicetiletý muž, který řídil v Jihlavě vozidlo, i když to má zakázáno. V pondělí 2. května jel kolem deváté hodiny večer s vozidlem Peugeot po silnici v ulici Smrčenská. 'Při kontrole řidiče policisté zjistili, že má od loňského podzimu soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu pěti let. Policisté muži další jízdu zakázali. Řidiči sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení', uvedla Jana Kroutilová.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V pondělí 2. května zastavili policisté v Pelhřimově před desátou hodinou dopoledne vozidlo VW Passat, jehož řidič jel po ulici Nová. 'U sedmačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu přes jedno promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu', uvedla mluvčí. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidič byl pod vlivem marihuany
Policisté ve Žďáře nad Sázavou zastavili v pondělí 2. května řidiče vozidla Ford, který jel před čtvrtou hodinou odpoledne po ulici Nádražní. 'U šestatřicetiletého muže provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na marihuanu. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Policisté mu další jízdu zakázali, řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová..

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)