Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež včelstev; pohřešovaný muž nadýchal 3,16 promile

Kompletní dřevěné úly ukradl v době od poloviny dubna do nedělního večera 8. května neznámý zloděj u obce Zboží na Havlíčkobrodsku. Nedaleko silnice vedoucí na Malčín ukradl pachatel z prostranství na rozhraní louky a lesa dva dřevěné úly se včelstvy. Krádeží vznikla majiteli škoda přibližně za šestnáct tisíc korun. Policisté provedli šetření, úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Případ policisté prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Muž je podezřelý z krádeží
Policisté objasnili dva případy krádeží v bytových domech, ke kterým došlo v Třebíči v části Nové Dvory. Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvojnásobného přečinu krádeže jednačtyřicetiletému muži, jedná se o recidivistu, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán. Na začátku května se v nočních hodinách vloupal do domu a odcizil horské kolo a sportovní boty. Způsobil tak škodu za necelých třicet tisíc korun. Ráno přijali policisté oznámení o krádeži a případ začali prověřovat. Provedli šetření a pachatele se jim podařilo vypátrat. Zajistili i odcizené jízdní kolo a boty, které si převzal zpět jejich majitel. Na svědomí má podezřelý muž ještě krádež, ke které došlo v jiném domě na přelomu dubna a května. V tomto případě odcizil z chodby čtvery boty a způsobil škodu za více než šest tisíc korun. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté jednačtyřicetiletému muži podezření ze spáchání trestných činů krádeže. Oba případy řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Agresivního muže policisté zajistili
V úterý 10. května přijali policisté před jednou hodinou odpoledne oznámení o opilém muži, který byl v Křižanově na Žďársku v prodejně, kde se choval agresivně ke svému okolí. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. 'Opilého muže, který mezitím z obchodu odešel, nalezli, stále se choval útočně. Policisté ho zajistili, při dechové zkoušce muži naměřili bezmála tři promile alkoholu. Odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala mluvčí. Dvaašedesátiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání proti občanskému soužití.

Pohřešovaného muže policisté nalezli
V úterý 10. května přijali policisté po jedenácté hodině dopoledne oznámení od muže, který měl obavu o svého známého. 'Na základě telefonické komunikace vyplynulo, že se nachází ve špatné životní situaci a mohl by si chtít ublížit. Policisté zjistili veškeré dostupné informace k pohřešovanému osmatřicetiletému muži a začali ho hledat v Havlíčkově Brodě a okolí města. Pátrali po něm na místech, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohl nacházet nebo pohybovat. Pohřešovaného muže nalezli policisté před třetí hodinou odpoledne na silnici u Termesiv. Muž byl v pořádku, ale značně opilý. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 3,16 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Opilého muže zajistili a po vyšetření lékařem ho odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Hledaný muž putoval do vězení
Policisté vypátrali pětatřicetiletého muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. 'Hledaného nalezli v úterý 10. května po druhé hodině odpoledne v Jihlavě na ulici Husova. Při kontrole muže zjistili, že na něho byl v dubnu vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, který nenastoupil. Dále měl muž u sebe sušenou travní hmotu, zřejmě marihuanu, kterou vydal a policisté ji zajistili', informovala mluvčí policistů J. Kroutilová. Policisté muže odvezli na oddělení policie, kde mu sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dále je muž podezřelý ze spáchání přestupkového jednání. Po provedení nezbytných úkonů ho policisté odvezli do brněnské věznice.

Opilého muže policisté zajistili
V úterý 10. května vyjeli policisté v Jihlavě kolem desáté hodiny večer k domu, kde mělo dojít k napadení. 'Na základě šetření zjistili, že ve společných prostorech chodby opilý muž hlasitě křičel na svoji partnerku. Jednalo se o šestačtyřicetiletého muže, kterému policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu přes jedno a půl promile alkoholu', uvedla Jana Kroutilová. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestatřicetiletý muž z Jindřichohradecka, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. V úterý 10. května jel před pátou hodinou večer s vozidlem Peugeot v Pacově na Pelhřimovsku po silnici na náměstí. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. 'Zjistili, že má řidič na základě rozhodnutí městského úřadu od dubna uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na půl roku. Policisté muži další jízdu zakázali', uvedla mluvčí. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V úterý 10. května odhalili policisté řidiče vozidla, který usedl za volat pod vlivem alkoholu. Muž jel s automobilem Hyundai po silnici ve směru od Jackova na Krnčice na Třebíčsku a po desáté hodině dopoledne ho zastavila policejní hlídka. 'U třiašedesátiletého řidiče provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,12 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)