Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Meteorologové varují na Třebíčsku před vznikem a šířením požárů

Meteorologové vydali výstrahu před nebezpečím vzniku a šíření požárů, které by mohly na Třebíčsku, Náměšťsku a Moravskobudějovicku hrozit ve čtvrtek 12. května od šesté hodiny ráno až do páteční půlnoci.
Doporučení ke zmírnění následků jevu: V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Nejvyšší riziko šíření požárů bude ve čtvrtek 12. května během dne, kdy jsou zejména při přechodu fronty očekávané silnější nárazy větru. Ve čtvrtek proto meteorologové rozšiřují platnost výstrahy také do oblasti jižní a střední Moravy. V této oblasti očekávají v pátek místy srážky, které by riziko vzniku a šíření požárů měly snížit.

Aktuální výstraha upřesňuje předchozí vydanou výstrahu na nebezpečí vzniku a šíření požárů v severní polovině Čech, kde se vzhledem k pokračujícímu období beze srážek prodlužuje její platnost do odvolání.

Díky velmi teplému jihozápadnímu proudění půjdou tento týden teploty rychle nahoru, ve čtvrtek může být až 29 °C. Ochladit by se mělo o víkendu.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)