Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policisté hledají svědky tragické nehody u Hodic; žádají řidiče černého auta, který místem projížděl, aby se přihlásil na lince 158

Jihlavští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při prověřování vážné dopravní nehody, která se stala v pondělí 2. května po čtvrté hodině odpoledne u Hodic na Jihlavsku. Tragický střet dvou vozidel si vyžádal jeden lidský život a čtyři zraněné. Policisté žádají řidiče vozidla černé barvy, který místem, kde k nehodě došlo, projížděl, aby se přihlásil na lince 158. Jednadvacetiletý řidič s vozem Peugeot jel od Telče, při projíždění zatáčky vyjel do levého jízdního pruhu a střetl se s protijedoucím autem Opel. Po střetu se Peugeot převrátil na střechu do příkopu. Těžké zranění utrpěla spolujedoucí v Peugeotu, kterou záchranáři letecky transportovali do brněnské nemocnice, následně zraněním podlehla. Vážné zranění utrpěl spolujedoucí, který byl letecky transportován do nemocnice v Českých Budějovicích. Vážně zraněn byl rovněž řidič vozidla Opel a zranění utrpěla i jeho spolujedoucí, oba záchranáři převezli do jihlavské nemocnice.
Policisté provedli na místě nehody ohledání, zadokumentování a šetření. Provedenými dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Rovněž test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl negativní. Trestní řízení vedou kriminalisté služby kriminální policie a vyšetřování.

Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření z trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Kriminalisté vážnou dopravní nehodu prověřují, zjišťují příčinu a veškeré související okolnosti. Z dosavadního prověřování vyplynulo, že se v místě nehody zřejmě pohybovalo osobní vozidlo černé barvy, které jelo ve směru od Jihlavy na Telč. Policisté by v zájmu prověřování potřebovali zjistit totožnost řidiče, případně jeho spolujedoucích.

Žádáme řidiče vozidla, který místem nehody projížděl, aby se přihlásil na tísňové lince 158. Policisté uvítají také informace, které by vedly ke zjištění jeho totožnosti nebo vypátrání tohoto vozidla. Žádáme rovněž, aby se přihlásily osoby, které dopravní nehodu nebo situaci, která jí předcházela, viděly.

Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)